Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Chceli sme strategického investora

Chceli sme strategického investora

.lukáš Krivošík .témy 05.02.2017

Bol vo vláde, keď U. S. Steel prevzal železiarne v Košiciach po Rezešovcoch. Aká bola vtedajšia situácia vo fabrike a ako dnes hodnotí príchod i možný odchod Američanov? Bývalý minister financií Ivan Mikloš.

Ako sa kalí Slovensko

Ako sa kalí Slovensko

.andrej Bán .témy 04.02.2017

Znie to ako nepodarená reminiscencia na budovateľské časy socializmu, ale príbeh ocele je pre túto krajinu aj dnes kľúčový. Čo priniesli US Steel Košiciam a Slovensku? A čo bude znamenať ich odchod?

Téma: Americká otázka

Téma: Americká otázka

.roman Joch .témy 29.01.2017

Na prezidenta kandiduje drsný až vulgárny „tribún ľudu“, populista a nacionalista, elity z východného pobrežia ho neznášajú. On však zvíťazí. Andrew Jackson, 1828.

Téma: Trumpa víta ruská elita

Téma: Trumpa víta ruská elita

.eva Čobejová .témy 29.01.2017

Hovorca Kremľa neváhal a hneď po inaugurácii Trumpa verejne vyhlásil: „Donald Trump – to nie je náš človek. 

Sme v post NATO ére?

Sme v post NATO ére?

.daniel Bútora .témy 29.01.2017

Severoatlantická zmluva bola podpísaná presne pred 68 rokmi. Donald Trump sa po zvolení otvorene pýtal, či je NATO v dnešnej podobe pre Ameriku užitočné. Je to legitímna otázka? A čo znamená pre nás?

Téma: Štát alebo streliť

Téma: Štát alebo streliť

.filip Olšovský .michal Magušin .témy 22.01.2017

Streľba v dome Milana Kňažka, stúpajúci záujem Slovákov o zbrane a snaha Európskej komisie priškrtiť možnosť ozbrojiť sa, to všetko spúšťa ďalšie kolo diskusií o našom vzťahu k strelným zbraniam. Prišiel čas ozbrojiť sa?

Svet podľa Andreja Danka

Svet podľa Andreja Danka

.lukáš Krivošík .michal Novota .témy 15.01.2017

Do roka 2017 vstúpil Andrej Danko s politickým kapitálom v podobe vysokých osobných i straníckych preferencií. Niektoré prieskumy z neho dokonca robia nádejného budúceho premiéra. Ako so svojou SNS zmení Slovensko?

Potrebujeme filtre na demagógiu

Potrebujeme filtre na demagógiu

.andrej Bán .témy 08.01.2017

Psychológ z neziskovej organizácie PDCS Dušan Ondrušek sa roky zaoberá riešením konfliktov aj v kyberpriestore. Objasňuje ich mechanizmy a kritizuje fakt, že trpezlivosť považujeme za zbytočnú cnosť.

Zachráňme stredovú politiku

Zachráňme stredovú politiku

.tony Blair .témy 08.01.2017

Niet pochybností, že západnú politiku zachvátili vlny nespokojnosti a hnevu. Veľká Británia si po štyroch desaťročiach členstva odhlasovala odchod z Európskej únie. Ohrozila tým všetky spletité obchodné a politické vzťahy, ktoré jej členstvo prinieslo.

Smartfón a cesta do neslobody

Smartfón a cesta do neslobody

.andrej Bán .témy 08.01.2017

Kedysi sme verili, že internet je priestorom absolútnej slobody a demokracie. Zdá sa, že to bol krutý omyl. Najmä sociálne siete sú dnes arénou extrémistov či populistov. Čo s tým?