Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Najvyšší súd zrušil rozhodnutie ŠTS v kauze vraždy J.Kuciaka a M.Kušnírovej.

Ľudskosť über alles

Ľudskosť über alles

.andrej Bán .témy

Čo to je, tá vaša ľudskosť? Keď si ich Angela pozvala, nech sa o nich aj Angela, tá dcéra farára z DDR, postará, o tých... Nie, namiesto troch bodiek si nemusíme dosadiť expresívne slová o moslimských utečencoch. 

Úspech AfD je pre Angelu Merkelovú varovaním

Úspech AfD je pre Angelu Merkelovú varovaním

.richard Sulík .témy

Pre tri najväčšie strany dopadli nemecké voľby najhoršie od roku 1949. CDU 33 percent, SPD 20 percent a CSU 38 percent, čo je pre koalíciu celková strata takmer 15 percentuálnych bodov. Naopak, najviac získala pravicová (pri vzniku), respektíve krajne pravicová (teraz) strana AfD.

Kancelárka v oslabení

Kancelárka v oslabení

.lukáš Krivošík .témy

Angela Merkel v nemeckých parlamentných voľbách skončila víťazne, no s odreninami. Kým šéfka kresťanských demokratov sa pokúsi zložiť štvrtú koalíciu pod svojím vedením, politici z protestnej strany AfD sa rozhádali deň po voľbách. Ako nemecký vývoj ovplyvní EÚ?

Politické procedúry v kúpeľoch

Politické procedúry v kúpeľoch

.filip Olšovský .denisa Gdovinová .témy

Ešte pred mesiacom to bola jedna z kľúčových požiadavok trucujúceho Andreja Danka. SNS zostane v koalícii, ak okrem iného dostane podporu slovenské kúpeľníctvo. Ako to s podporou napokon dopadlo? A v akom stave sú dnes vlastne naše kúpele?

.týždeň

Dali by ste svoje dieťa do Montessori?

.redakcia .témy

Túto otázku sme položili dvom odborníkom. Tomáš Feřtek spoluzakladal českú spoločnosť EDUin, ktorá sa venuje podpore vzdelávania. Zuzana Petrová spolupracuje na tvorbe pracovných listov a učebných metodík pre materské školy.

Je to pre mňa živý systém

Je to pre mňa živý systém

.anton Vydra .témy

Bola pri vzniku prvých Montessori škôlok na Slovensku, v knihách talianskej lekárky stále objavuje nové súvislosti, dieťa je však pre ňu viac než metóda. Špeciálna pedagogička Katarína Hrabětová.

Montessori. Prečo nie?

Montessori. Prečo nie?

.anton Vydra .témy

Táto otázka je zámerne dvojznačná. Lebo rozhodnúť, či je Montessori pedagogika správna cesta k plnšiemu rozvoju detí, alebo taká nemusí byť, to závisí od okolností. V každom prípade na Slovensku zažívame novú vlnu záujmu o tento typ vzdelávania. Povieme mu áno, alebo nie?

Trvalá hanba slovenskej politiky

Trvalá hanba slovenskej politiky

.martin Mojžiš .témy

Slovenská národná strana, ktorá vznikla začiatkom roku 1990, nemá nič spoločné so Slovenskou národnou stranou, ktorá zanikla v roku 1938. To, že si prisvojíte názov nejakej historickej strany, z vás ešte nerobí jej pokračovateľov.

Stará dáma slovenskej politiky

Stará dáma slovenskej politiky

.lukáš Krivošík .témy

V neľahkých desaťročiach po rakúsko-uhorskom vyrovnaní Slovenská národná strana fakticky stelesňovala slovenskú politiku. No najneskôr v medzivojnovom období zmeškala prirodzenú diferenciáciu slovenskej spoločnosti i verejného života. Aká bola historická SNS?

Alternatíva existuje vždy

Alternatíva existuje vždy

.michal Magušin .martin Mojžiš .témy

Tak sme sa zase raz dočkali koaličnej rady a po nej informácie, že vláda pokračuje a že nemá alternatívu. Ako dlho bude pokračovať, a či vôbec, to však nie je isté. Na druhej strane to, že táto vláda alternatívu má, isté je.