Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Tsipras vyhral, čo ďalej, nevie

Tsipras vyhral, čo ďalej, nevie

.redakcia .slovensko

Grécko spálilo posledný most k dohode, odkázali Nemci. Grécky minister financií odstúpil. Atmosféru v Grécku zachytávajú videá našich reportérov zo Solúnu.

O Rusku rozhodne ekonomika

O Rusku rozhodne ekonomika

.lukáš Krivošík .slovensko .politika

Západ by podľa nej mohol pre Ukrajinu robiť viac. Priala by si, aby Gruzínsko a Ukrajina dostali jasnú perspektívu členstva v NATO. Vnučka posledného rakúsko-uhorského cisára, sochárka a bývalá veľvyslankyňa Gruzínska v Nemecku Gabriela von Habsburg.

Írske paradoxy

Írske paradoxy

.marína Gálisová .slovensko .politika

Íri minulý týždeň v referende hlasovali o tridsiatom štvrtom dodatku k ústave, z ktorého vyplýva možnosť zrovnoprávnenia manželstiev a partnerstiev homosexuálnych osôb. Výsledok? Krajina so silnými katolíckymi koreňmi predefinuje pojem manželstva.

Ako prežiť v Sýrii

Ako prežiť v Sýrii

.jozef Majchrák .slovensko .reportáž

Starobylé komunity kresťanov v Sýrii dnes čelia existenčnej hrozbe zo strany Islamského štátu a ďalších islamistov. Napriek tomu sa odmietajú pasívne poddať osudu. Potrebujú však našu pomoc.

Nestihli sme to

Nestihli sme to

.fero Múčka .slovensko .politika

Slovenská práca sa pre investorov stala drahou skôr, ako sa krajina stihla zmeniť. A to pred sebou tlačíme ešte jedno veľké bremeno.

Večera s policajným prezidentom

Večera s policajným prezidentom

.marek Vagovič .slovensko .politika

Tibor Gašpar sa nedávno pochválil, ako sa polícii pod jeho vedením darí odhaľovať korupčné aj závažné ekonomické kauzy. V skutočnosti pritom ide o škandály druhej, či dokonca tretej ligy. Politické špičky ani vplyvní biznismeni sa nemusia ničoho obávať.

Pracujeme proti únosu štátu

Pracujeme proti únosu štátu

.štefan Hríb .slovensko .rozhovor

Trinásť rokov sa venovala boju proti nezákonnej skládke v Pezinku. Vraví, že to nebol stratený čas. Teraz pôsobí vo Via Iuris, aby pomohla zmeniť našu justíciu. A vraví, že zmena sa už deje. Zuzana Čaputová.

.týždeň

Budúca prezidentka Marine Le Pen?

.marína Gálisová .slovensko .politika

Vo víkendových krajských voľbách vo Francúzsku získal Národný front Marine Le Pen veľké víťazstvo. Mieri líderka strany na najvyššie miesta?

Začína Putin studenú vojnu?
7:15

Začína Putin studenú vojnu?

.tomáš Prištiak .slovensko

Alexander Duleba, analytik zo Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku hovorí o stave Ukrajiny po dnešnom Putinovom prejave.

Ako dopadnú "župné" voľby
6:25

Ako dopadnú "župné" voľby

.slovensko

Redaktor .týždňa Jozef Majchrák hovorí o šanciach jednotlivých strán a kandidátov na predsedov VÚC nadchádzajúcich voľbách.