Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Chlieb bude!

. .názory

Bánov, ČSTK. Tohtoročná úroda obilnín síce nebude taká bohatá ako minulý rok, ale naši poľnohospodári sú aj tak pripravení prekročiť plán tejto päťročnice o dvadsať percent.

.týždeň

Ješitný, vadný, zahájený, obtiažny...

.eva Čobejová .názory

Keď už nám koaliční zákonodarcovia venovali novelu jazykového zákona a sprísnili dohľad nad používaním slovenčiny, skúsme na tento zákon zareagovať nejakou rozumnou iniciatívou. Jedna sa ponúka priam sama.

.týždeň

Dve správy o konci justície

.jozef Majchrák .názory

Sudkyňa Krajského súdu v Bratislave Anna Benešová tvrdí, že za ňou prišla s veľkým plačom predsedníčka súdu, ospravedlnila sa a povedala, že pokiaľ nepodá návrh na jej disciplinárne potrestanie, bude odvolaná z funkcie.

.týždeň

So susedom o počasí

.martin Hanus .názory

"Zas budú povodne. Ale čo sme si nasiali, to žneme," povedal mi včera v upršaný bratislavský večer sused venčiaci kokeršpaniela. "Veď celá planéta je v takomto stave," povzdychol si.

.týždeň

Sloboda squatterov

.juraj Kušnierik .názory

V Prahe sa odohrala dráma: vysťahovali sqatterov. Minister Kocáb im našiel ubytovanie. Teda happy end. Ostáva po ňom však v ústach trpká chuť.

.týždeň

Pošta a bulvár

.eva Čobejová .názory

Tušila som, že Slovenská pošta je na tom dobre a že si môže dovoliť aj rôzne bonusy a odmeny.

.týždeň

Jé Jé Jé

.juraj Kušnierik .názory

Skupina Yeah Yeah Yeahs vydala na jar tohto roku výborný album It´s Blitz. Preto som sa na ich koncert vo Viedni veľmi tešil...

.týždeň

Nemecká suverenita

.jaroslav Daniška .názory

Posledné dni ponúkajú krátku úvahu nad stavom suverenity v Nemecku. Týka sa Bruselu a moslimov.

.týždeň

Pozor na nich!

.andrej Bán .názory

Mal by som vlastne cítiť satisfakciu. Naďalej ma však mrzí, že mnohí ľudia na Slovensku sú – v úsilí konať dobro a pomáhať trpiacim v Afrike alebo kdekoľvek vo svete – takí naivní. A hlúpi, s prepáčením.

.týždeň

Lesníci a kšeftári

.eva Čobejová .názory

Pred niekoľkými mesiacmi bol u nás na návšteve priateľ z Liptova, povolaním lesník. Bol akýsi iný ako zvyčajne, mĺkvy až depresívny. Keď sme sa pýtali, čo sa deje, tak len cez zuby precedil: Vy netušíte, čo sa v lesoch deje, ako sa tam rozkráda, nemáte ani predstavu... Viac sa mu na túto tému hovoriť nechcelo. Ale podľa depky, v ktorej sa nachádzal, sme tušili, že to nebude nejaká maličkosť.