Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Zapnite si Dvojku

.eva Čobejová .názory

V STV sa niečo stalo. Neviem presne čo, nepátrala som po tom, ale faktom je, že na verejnoprávnej Dvojke som si v poslednom čase pozrela niekoľko českých a slovenských dokumentov a zopár zaujímavých dokumentov som našla aj v budúcich programoch. To je príjemné prekvapenie v čase, keď STV hovorí o radikálnom šetrení a škrtaní.

.týždeň

Packa to nespackal

.martin Hanus .názory

Čo spája Číňanov bijúcich Slovákov pred našim prezidentským palácom a Noriku Mojsejovú? Nič. Kým bitkárskym Číňanom sa polícia iba prizerala, zatknutie milionárky Noriky ohlasoval generál Ján Packa pred zapnutými kamerami.

.týždeň

Ďakovný list prezidentovi, starostovi a policajtom

.juraj Kušnierik .názory

Milý pán Gašparovič, vážený pán Petrek, veľavážení policajti, Dovoľte, aby som vám poďakoval za skvelú akciu, ktorou ste nám pripomenuli 20 rokov od akcie na námestí Tienan Men a 20 rokov od posledných protikomunistických demonštrácií.

.týždeň

Trikrát na okraj

.martin Hanus .názory

O ľudských právach v Číne a Homo Gašparovičovi, o zaspatej opozícii a čerstvej europoslankyni Kataríne Neveďalovej.

.týždeň

Opatrne s tou vlastivedou!

.eva Čobejová .názory

Ako mnohí iní rodičia aj ja teraz s potomkom chytro rekapitulujem celé učivo, aby sme zvládli koncoročné písomky. Vcelku sa pritom dosť bavím na tom, aké ťažké je dnes učiť vlastivedu.

.týždeň

Prečo Západ zabíja Afriku

.martin Hanus .názory

Názor, že masívna rozvojová pomoc Afrike omnoho viac škodí než pomáha, nie je šokujúci ani objavný. Tento názor však teraz získal nového, atraktívneho zástancu: vzdelanú ekonómku a Afričanku Dambisu Moyovú.

.týždeň

Hrozný týždeň

. .názory

Sledovať, čo sa deje v tejto krajine, sa nie vždy vypláca. Môže to skončiť pocitom totálnej bezmocnosti.