Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Ste v Grécku, nečudujte sa!

.andrej Bán .názory

Asi pôjdem teraz do Grécka. Nie na dovolenku (ani si nepôjdem kúpiť nejaký maličký ostrov), ako väčšina normálnych Európanov, ale na reportáž. Krajinka v krachu ma fascinuje. Nepreháňajú však opäť tie médiá?

.týždeň

Romániky

.juraj Kušnierik .názory

Román na dve strany? Áno, dá sa to!

.týždeň

Prečo robí Markíza PR Jánovi Sokolovi?

.martin Hanus .názory

V stredu večer odvysielali Televízne noviny na Markíze príspevok nazvaný Vojna medzi arcibiskupmi. Išlo o emotívne ladenú vyše dvojminútovú reportáž, ktorá vyznela jednoznačne v prospech Jána Sokola. Niet divu, autorom reportáže bol Ivan Rudolf....

.týždeň

Island v mori fabulácií

.juraj Kušnierik .názory

Kolega Peter Morvay z denníka SME v komentári z 24. februára pripodobnil Island Grécku a nazval ho nezodpovedným štátom. Podľa mňa to je nezmysel.

.týždeň

Ťaživá ľahkosť internetu

.eva Čobejová .názory

Určite aj vám prišiel mail, ktorého predmet má názov Reprezentácia Slovenska v zahraničí. Je to ten mail od anonymnej Petry, ktorá kritizuje Slovenský reprezentačný dom na olympiáde vo Vancouveri.

.týždeň

Hudba a hviezdy

.juraj Kušnierik .názory

Lady Gaga, Brit Awards, Rough Trade a Red Bull Music Academy.

.týždeň

Obraz a bolesť

.andrej Bán .názory

Najkrajšia hudba je ticho, najkrajší obraz je prázdno. A najkrajšia fotografia je tá, ktorá nevznikla. Ostala iba v mojom oku, v mojej pamäti, pretože som nemal pri sebe fotoaparát. Alebo som ho mal, no s pietou som ho nepoužil.

.týždeň

Kto proti bordelu

.eva Čobejová .názory

Začiatkom februára som si v sobotňajšej prílohe SME prečítala stĺpček Mira Čárskeho, ktorý kritizoval aktivitstov bojujúcich proti erotickému salónu v Sade Janka Kráľa v bratislavskej Petržalke. Ten stĺpček sa mi nezdal celkom najvydarenejší, ale pomyslela som si iba to, čo platí o každom autorovi: nie každý deň je nedeľa.

.týždeň

Mediár

.elena Akácsová .názory

Vážení čitatelia, v čísle 7/2010 sme omylom uverejnili .mediár Eleny Akácsovej z minulého týždňa. Za chybu sa ospravedlňujeme a uverejňujeme aktuálny text.