Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.lifestyle
.týždeň

Za Máriou Teréziou

.eva Čobejová .lifestyle .na cudzom mieste

V máji si všetky krajiny, ktoré patrili k dedičným územiam habsburského rodu, pripomenuli trojsté výročie narodenia jednej z najtalentovanejších osobností tohto kráľovsko-cisárskeho domu. 

Sladké drievko

Sladké drievko

.jozef Koleják .lifestyle .dobré jedlo

Všetci ho poznáme, poniektorí ho majú radi, dokonca zopár z nich je od neho tak trochu závislých. Poväčšine sa s ním stretávame v podobe akejsi čiernej gumy a málokto tuší, ako sa vyrába a odkiaľ pochádza. Česi mu hovoria lékořice, my pelendrek.

Miriam Kičiňová: Som alibistka

Miriam Kičiňová: Som alibistka

.elena Akácsová .lifestyle .cnosti a neresti

Dramaturgička Miriam Kičiňová je v tejto divadelnej sezóne podpísaná v SND pod štyri inscenácie a v ŠDKE pod ďalšie dve. Tento víkend budú mať premiéru Rodáci, o týždeň sa začína divadelný festival Eurokontext, až potom konečne prídu prázdniny! A čas usporiadať knižnicu.

.týždeň

Treba 22/2017

.lifestyle .treba

TREBA POROZUMIEŤ Eurokontextu; TREBA SA STRETNÚŤ s knižným umením; TREBA ČÍTAŤ odmalička; TREBA OSLÁVIŤ architektúru a dizajn; TREBA SA POZERAŤ V TELKE Konšpiračná klasika;

Keď prvýkrát predstavil solárne mesto, pýtali sa ho, či nemá úpal

Keď prvýkrát predstavil solárne mesto, pýtali sa ho, či nemá úpal

.dvtv .lifestyle

„Developeri sa boja neznámeho,“ hovorí Ashok Bhalotra, autor najväčšej obytnej štvrte s nulovou uhlíkovou stopou na svete. Urbanista indického pôvodu je na jednej strane na svoje prvenstvo hrdý, no zároveň je trocha nahnevaný, že jeho „Mesto Slnka“ ešte nikto neprekonal.

.na cestách: V Indii na kravy nesiahajte
17:14

.na cestách: V Indii na kravy nesiahajte

.michal Novota .lifestyle

India nie sú len lacné call centrá a korenisté jedlá. Je to pestrofarebná krajina tisícich vôní a azda aj zápachov. Porozprával o nej Juraj Ondrejčík z BUBO.

Daniela Olejníková: Mám veľmi dobrý nos

Daniela Olejníková: Mám veľmi dobrý nos

.elena Akácsová .lifestyle .cnosti a neresti

Ilustrátorka a výtvarníčka Daniela Olejníková ilustrovala dve knihy, ktoré si tento rok odniesli ocenenie v súťaži Najkrajšie knihy Slovenska: Útek Mareka Vadasa za vynikajúce ilustrácie a Neviditeľné mestá Itala Calvina za celkovú výtvarnú a technickú kvalitu knihy.

.týždeň

Rodinný ostrov

.magdaléna Komiňáková .lifestyle .na cudzom mieste

Tryskáč! – vykríkol Tadeáško. Skúste si to predstaviť: cestujeme od rána, práve prestupujeme na tretie lietadlo a deťom svietia očká ako žiarovky. Dočkali sa. Konečne aj na nich čaká naozajstné vrtuľové lietadlo. 

.týždeň

Treba 21/2017

.lifestyle .treba

TREBA OBDIVOVAŤ ilustrátora Lorenza Mattottiho; TREBA DISKUTOVAŤ v Banskej Bystrici a Košiciach; TREBA OSLÁVIŤ tancujúcu keramiku; TREBA SÚŤAŽIŤ v opernom speve; TREBA SA POZERAŤ V TELKE Monštrum nad Prahou;

Ovečkin

Ovečkin

.jozef Koleják .lifestyle .dobré jedlo

Malé okrúhle lístky na kratučkej stonke s korienkom. Keď ten jeden trpasličí trs podržíme v ruke, vyzerá ako utešená zelená kytička. A vo vrecku ich vždy máme minimálne štyridsať. Valeriánka poľná, niektorí ju volajú poľný šalát alebo jednoducho poľníček.