Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.politika
.týždeň

Prezident, referendum a pokora

.ján Mazák .časopis .politika

Prezident republiky Andrej Kiska podal návrh na konanie o predmete referenda. Dôvodom boli pochybnosti či sa predmet ľudovej iniciatívy netýka základných práv a slobôd.

.týždeň

Médiá v krajine oligarchov

.marek Vagovič .časopis .politika

Snaha oligarchu Jaroslava Haščáka napochodovať aj do denníka SME vzbudzuje v mnohých obavy. Tieto noviny sú totiž poslednou vplyvnou baštou serióznej žurnalistiky, ktorá sa snaží pozerať mocným na prsty. Je na Slovensku ohrozená sloboda prejavu?

.týždeň

Moc Jaroslava Haščáka a jej hranice

.jaroslav Daniška .časopis .politika

Keď koncom augusta Jaroslav Haščák oslavoval svoje 45. narodeniny, mohol okrem symbolických štyridsiatich piatich sviečok sfúknuť aj tri navyše.

.týždeň

Kam sa stráca SDKÚ?

.martin Slosiarik .časopis .politika

Slovenskú demokratickú a kresťanskú úniu (SDKÚ) čaká cez víkend mimoriadny kongres. Aké sú jej šance na politické prežitie?

.týždeň

Koniec éry doktora Harabina

.jozef Majchrák .časopis .politika

Súdna rada zvolila nových ľudí na čelo Najvyššieho súdu a Súdnej rady. Popri úvahách, čo tieto zmeny prinesú, je to aj príležitosť na zhodnotenie toho, čo im predchádzalo.

.týždeň

Fast track Šefčovič

.jozef Majchrák .časopis .politika

Maroš Šefčovič bude v novej Európskej komisii riadiť silný ekonomický rezort. Je to úspech Roberta Fica a jeho diplomacie?

.týždeň

Moskva teraz

.anastasia Sevastyanová .časopis .politika

Moskva nie je len hlavným mestom, ale aj centrom, v ktorom sa spája všetko, čo sa v Rusku deje. Akým životom si žije počas aktuálnej ukrajinskej krízy?

.týždeň

Keltské srdce stále bije

.časopis .politika

Zdalo by sa, že Škóti si hlasovanie o nezávislosti načasovali zle. Obviňujú ich, že odchodom od Britov oslabia NATO, dajú krymským separatistom argumenty pre uznanie toho ich referenda a znížia medzinárodnú dôveryhodnosť britskej vlády. Toto referendum má však dlhé dejiny.

.týždeň

Kríza prerastá do vojny

.alexander Duleba .časopis .politika

Dňa 25. augusta prezident Petro Porošenko rozhodol o rozpustení ukrajinského parlamentu a oznámil, že predčasné parlamentné voľby sa uskutočnia 26. októbra 2014. O deň neskôr, 26. augusta, sa začala otvorená invázia jednotiek ruskej armády na územie Ukrajiny.

.týždeň

Tuskovo rozhodnutie

.jaroslav Daniška .časopis .politika

Poľský premiér Donald Tusk sa stane novým prezidentom Európskej únie. Pre mnohých je to triumf poľskej diplomacie a jeho osobne, čo to však bude znamenať pre jeho krajinu a stranu?