Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.osobnosti
.týždeň

Ušami Michala Kaščáka

.michal Kaščák .časopis .osobnosti 10.11.2007

Vidím operu. Sólista spieva áriu, obecenstvo v sviatočnom sleduje s napätím a s noblesou dej. Vtom na pódium vstupuje maskovaný pán, sólista neprestáva, tak ho ochráni úderom do tváre. Vidím ateliér národného umelca. Maľuje, tvorí hodnoty.

.týždeň

Očami Doroty Nvotovej

.dorota Nvotová .časopis .osobnosti 04.11.2007

Táto spoločnosť si vytvorila pre ľudí do nej nezapadajúcich označenie čudák. Čudákov je medzi nami pomerne dosť. Niektorí sa tak už narodili, iní sa nimi stali v detstve a tých ostatných poznačil život neskôr. Vždycky ma čudáci zaujímali.

.týždeň

Ušami Michala Kaščáka

.michal Kaščák .časopis .osobnosti 04.11.2007

Juhokórejský premiér má problém. Nedávno sa v jeho krajine zastavil imperialistický predstaviteľ koristníckeho kapitálu a vyzval mieste firmy, aby míňali zisky zarobené na

.týždeň

Bodka Milana Lasicu

.milan Lasica .časopis .osobnosti 04.11.2007

Bol som jedným z iniciátorov petície za zachovanie viacerých zdravotných poisťovní. Keď píšem viacerých, musí byť jasné, že súkromných. Viacero štátnych poisťovní si ťažko predstaviť. Azda len vo viacerých štátoch.

.týždeň

Ušami Michala Kaščáka

.časopis .osobnosti 27.10.2007

Istý Jožko Mrkvička Spáč rozdelil sny na užitočné a

.týždeň

Bodka Milana Lasicu

.časopis .osobnosti 21.10.2007

Viem, že lietadlo je splnený Ikarov sen. Trvalo dlho, kým sme sa všetci stali Ikarmi. Teda Ikarmi, ktorí doletia a slnko im nespáli krídla. Ale i tak, zdá sa mi, že letecká doprava nie je celkom to, o čo Ikarovi a jeho otcovi išlo.

.týždeň

Očami Doroty Nvotovej

.časopis .osobnosti 20.10.2007

Odjakživa silnejší vytláčali slabších. Väčšie zvieratá požierali slabšie a v škole väčšie deti šikanovali tie menšie. Človek má krásnu prirodzenú tendenciu nadŕžať slabšiemu, a to do chvíle, kým sám nie je v pozícii silnejšieho jedinca.