Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.osobnosti
Keď nadíde ten deň

Keď nadíde ten deň

.christoph Schönborn .časopis .osobnosti 04.12.2016

Štyri adventné nedele nás pripravujú na príchod Ježiša, ktorého narodenie budeme sláviť počas Vianoc. Vždy znova sa na zmysel adventu a Vianoc zabúda.

Obeta?

Obeta?

.lucia Piussi .časopis .osobnosti 04.12.2016

Každá adopcia je osobitá záležitosť, napriek tomu si dovolím vyhlásiť sama za seba, že medzi vlastným, „homemade“ bio-dieťaťom a prijatým nie je žiaden rozdiel.

Lotroviny Pištu Vandala

Lotroviny Pištu Vandala

.štefan Chrappa .časopis .osobnosti 27.11.2016

Milí priatelia, často sa ma pýtate, aký je Svätý Jur. Žijem tu od detstva, tu ma počali. Čo som si mal počať? Tetušky mi hovoria: „Ahoj Štefko!“ Poznám ich radosti, chemoterapie, diagnózy, psov. Dnes máme päťtisíc obyvateľov, držíme si tento počet od stredoveku. Mali sme aj právo meča. Kat stínal, aj ruky sekal, aj na dereši prášil vagabundov. Pred pár rokmi meč ukradli.

Priama reč Lucie Piussi

Priama reč Lucie Piussi

.lucia Piussi .časopis .osobnosti 27.11.2016

„To sa vyčíri,“ hovorieval Ďuro Kušnierik s nepochopiteľným optimizmom, keď nastal problém a situácia vyzerala beznádejne. 

Zápas o svedomie

Zápas o svedomie

.brat Filip .časopis .osobnosti 27.11.2016

Toto leto som mal možnosť navštíviť expozíciu Srdce pre Václava Havla v Litomyšli. Ide o plastiku voskového srdca, ktoré bolo vytvorené zo zvyšku sviec zapaľovaných po Havlovej smrti v celej Českej republike.

Kreslo pre Františka Mikloška

Kreslo pre Františka Mikloška

.františek Mikloško .časopis .osobnosti 20.11.2016

V Kráľovi Learovi, v preklade Ľuba Feldeka, prebieha takýto rozhovor: Šašo: Najprv si mal zmúdrieť, až potom zostarnúť. Lear: Dobré nebesá, nedovoľte, aby som sa zbláznil! To nikdy. Držte ma pri rozume, nechcem byť blázon. 

Priama reč Lucie Piussi

Priama reč Lucie Piussi

.lucia Piussi .časopis .osobnosti 20.11.2016

Drvivá väčšina tých, s ktorými sme absolvovali prípravu na adopciu, nechcela rómske dieťa. Nie preto, že by boli rasisti.  Až človeku srdce trhá, keď počúva, ako sa im také detičky páčia, dokonca aj rodina by nemala problém rómske dieťa prijať, ale boja sa. 

Čo príde po tom?

Čo príde po tom?

.christoph Schönborn .časopis .osobnosti 20.11.2016

Jeden známy rakúsky politik raz dostal otázku, čo podľa jeho názoru príde po smrti. Jeho odpoveď bola krátka a úsečná: Nič!

Srdcom sestry Hermany

Srdcom sestry Hermany

.hermana Jaroslava Matláková .časopis .osobnosti 13.11.2016

Stojím na cintoríne, kde máme pochované spolusestry. Svieti tu 52 sviečok a jemne poletuje sneh. Takto sa vždy začína november. Dušičkovo a spomienkovo. 

.týždeň

Keď kráľ zatúži po kráse

.ambróz Martin Štrbák .časopis .osobnosti 13.11.2016

V poslednom čase býva v našom chráme veľa svadieb. Keď sa pozerám na nevesty, ako kráčajú pred oltár, prichádzajú mi na um verše z knihy proroka Ezechiela a zo 45. žalmu, takého typického pre svadobný obrad.