Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.osobnosti
Priama reč Lucie Piussi

Priama reč Lucie Piussi

.lucia Piussi .časopis .osobnosti 18.12.2016

Keď som si prečítala, že na nobelovskom ceremoniáli zaspievala Patti Smith Dylanovu pesničku A Hard Rain´s Gonna Fall, potešila som sa. Šípila som miernu bizarnosť. Ale to, čo sa v skutočnosti v tom slávnostnom momente odohralo pred mojimi očami – a každý si to môže pozrieť – sa bráni priamemu pomenovaniu.

Srdcom sestry Hermany: Čítajte medzi riadkami

Srdcom sestry Hermany: Čítajte medzi riadkami

.hermana Jaroslava Matláková .časopis .osobnosti 11.12.2016

Vonku je krásnych mínus štrnásť. Vidím reklamu na Vinnetoua a myšlienky sa mi rozbehli k mojim súrodencom a k letu, keď som sa učila čítať. Bolo to medzi prvou a druhou triedou. Moje čítanie bolo veľmi slabé.

Ako sa v živote nepotknúť

Ako sa v živote nepotknúť

.ambróz Martin Štrbák .časopis .osobnosti 11.12.2016

V čase, keď píšem tieto riadky, mi v ušiach veľmi silno rezonuje nápev od Juraja Lexmanna „Pane, kto smie bývať v tvojom svätom stánku?“

Priama reč Lucie Piussi

Priama reč Lucie Piussi

.lucia Piussi .časopis .osobnosti 11.12.2016

Pravidelné písanie je ako dobre vycvičený pes. Stále je pri vás, aj keď si ho nevšímate. Je pri vás tak verne, až sa občas zdá, že ste ho stratili a keď ho začnete v panike hľadať, iba sa vám zbytočne zapletie pod nohami.

.týždeň

Kreslo pre Františka Mikloška

.františek Mikloško .časopis .osobnosti 04.12.2016

Tento rok sme s manželkou znovu strávili novembrové dni v Prahe. Dojmy boli všakovaké.

Keď nadíde ten deň

Keď nadíde ten deň

.christoph Schönborn .časopis .osobnosti 04.12.2016

Štyri adventné nedele nás pripravujú na príchod Ježiša, ktorého narodenie budeme sláviť počas Vianoc. Vždy znova sa na zmysel adventu a Vianoc zabúda.

Obeta?

Obeta?

.lucia Piussi .časopis .osobnosti 04.12.2016

Každá adopcia je osobitá záležitosť, napriek tomu si dovolím vyhlásiť sama za seba, že medzi vlastným, „homemade“ bio-dieťaťom a prijatým nie je žiaden rozdiel.

Lotroviny Pištu Vandala

Lotroviny Pištu Vandala

.štefan Chrappa .časopis .osobnosti 27.11.2016

Milí priatelia, často sa ma pýtate, aký je Svätý Jur. Žijem tu od detstva, tu ma počali. Čo som si mal počať? Tetušky mi hovoria: „Ahoj Štefko!“ Poznám ich radosti, chemoterapie, diagnózy, psov. Dnes máme päťtisíc obyvateľov, držíme si tento počet od stredoveku. Mali sme aj právo meča. Kat stínal, aj ruky sekal, aj na dereši prášil vagabundov. Pred pár rokmi meč ukradli.

Priama reč Lucie Piussi

Priama reč Lucie Piussi

.lucia Piussi .časopis .osobnosti 27.11.2016

„To sa vyčíri,“ hovorieval Ďuro Kušnierik s nepochopiteľným optimizmom, keď nastal problém a situácia vyzerala beznádejne. 

Zápas o svedomie

Zápas o svedomie

.brat Filip .časopis .osobnosti 27.11.2016

Toto leto som mal možnosť navštíviť expozíciu Srdce pre Václava Havla v Litomyšli. Ide o plastiku voskového srdca, ktoré bolo vytvorené zo zvyšku sviec zapaľovaných po Havlovej smrti v celej Českej republike.