Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.médiá
.týždeň získal osem svetových ocenení

.týždeň získal osem svetových ocenení

.redakcia .spoločnosť .médiá 07.04.2019

.týždeň sa pravidelne presadzuje v prestížnych medzinárodných súťažiach. Stalo sa to i tento rok.

Neriadia nás politici

Neriadia nás politici

.štefan Hríb .michal Magušin .časopis .médiá 05.11.2016

Kauza zverejnenia údajnej komunikácie Gábora Grendela, svojho času hovorcu ministra vnútra Daniela Lipšica s novinármi, viedla k frontálnemu útoku na dôveryhodnosť médií. Ako má vyzerať vzťah novinárov s politikmi?Ako reagovať na podobné kauzy? Hovoríme so šéfredaktorkou SME Beatou Balogovou, zástupkyňou šéfredaktora Trendu Zuzanou Petkovou a šéfredaktorom Denníka N Matúšom Kostolným.

.týždeň

Problémom je malomeštiactvo

.fero Múčka .časopis .médiá 02.05.2015

Za desať rokov svojej existencie získal .týždeň desiatky cien za prácu s fotografiami a dizajnom. V súťažiach ako Pictures of the Year International či Best of Photojournalism sa na pravidelne umiestňuje spolu s magazínmi ako Time či National Geographic. Riaditeľom kreatívneho a obrazového oddelenia .týždňa je Róbert Csere.

.týždeň

Opäť svetové ocenenia pre .týždeň

.redakcia .časopis .médiá 07.03.2015

.týždeň opäť získal svetové ocenenie za svoju fotožurnalistiku a obrazové stvárnenie tém v súťaži Pictures of the Year International. V tomto ročníku sa umiestnil hneď v dvoch súťažných kategóriách. Súperil pritom s najprestížnejšími magazínmi na svete.

.týždeň

Vo svetovej extratriede

.eva Čobejová .časopis .médiá 17.05.2014

Časopis .týždeň už sedem rokov pravidelne boduje v svetových súťažiach zameraných na obrazové editovanie či dizajn. Nám v redakcii sa to už zdá ako čosi normálne, ale samozrejme, je to stále viac výnimočné ako prirodzené.

.týždeň

Spomínanie na Nelsona Mandelu

.peter Tureček .časopis .médiá 08.12.2013

V októbri sme v .týždni priniesli veľkú fototému s názvom Generácia Mandela, kde na obdobie boja za slobodu spomínali spolubojovníci Nelsona Mandelu, a o svojom živote v zmenených pomeroch hovorili aj mladí obyvatelia Juhoafrickej republiky. Toto číslo .týždňa sa dostalo do rúk nášmu čitateľovi Petrovi Turečkovi, ktorý nám napísal zaujímavú reakciu.

.týždeň

.týždeň s tromi európskymi cenami

.redakcia .časopis .médiá 23.11.2013

Náš časopis získal tri ocenenia za vynikajúcu kvalitu Award of Excellence v najväčšej európskej súťaži dizajnu a konceptu tlačených médií European Newspaper Award.

.týždeň

Máme radosť z fotografovania

.časopis .médiá 03.11.2013

Naši redakční kolegovia, Matúš Zajac a Boris Németh, získali nedávno veľké ocenenia. Matúš získal prvé miesto v súťažiach Czech Press Photo a Slovak Press Photo, Boris uspel na Slovak Press Photo. V čom vidia zmysel takýchto súťaží a aké témy ich zaujímajú?

.týždeň

Niečo medzi zázrakom a šialenstvom

.jim Colton .časopis .médiá 03.11.2013

Hovorí sa, že fotografia je veľmi výrečná aj bez slov. Tak ako matematika a hudba, aj fotografia je skutočne univerzálny jazyk. Chápu a vnímajú ju všetci tí, čo sa na ňu pozerajú, bez ohľadu na to, na ktorom kontinente sa nachádzajú. v malej stredoeurópskej krajine, ktorá sa nazýva Slovensko, zaznieva hlas fotografie veľmi silno a zreteľne v časopise .týždeň. Slovensko, veľké ako polovica amerického štátu Indiana, má len 5,4 milióna obyvateľov. K tomuto publiku a tiež k Slovákom v zahraničí sa obracia .týždeň už od roku 2004.

.týždeň

What’s .týždeň?

.jim Colton .časopis .médiá 03.11.2013

Rozhovor americkej fotožurnalistickej legendy Jima Coltona s kreatívnym riaditeľom časopisu .týždeň Róbertom Cserem.