Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.lifestyle
.týždeň

Najväčšie zločiny jedálnych lístkov

.jozef Koleják .časopis .lifestyle

Tak ako sa dá z úvodných titulkov filmu zistiť, či sa budete v kine nasledujúce dve hodiny kráľovsky baviť, alebo umriete od nudy, podobne je to aj s reštauráciami. Stačí si len zbežne obzrieť jedálny lístok.

.týždeň

Lucia Žitňanská: Som kaviarenský typ

.elena Akácsová .časopis .lifestyle

Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská hovorí vždy ticho a pokojne. Riadi náročný rezort aj regionálny zväz svojej strany, doma má malé dieťa a svojhlavú jazvečíčku. Ako to robí, že pri tom všetkom nestráca eleganciu a nadhľad?

.týždeň

Popcorn Jura Malíčka

.juraj Malíček .časopis .lifestyle

Dňa 28. februára ráno už bude jasno, spolu so správami, počasím a situáciou na cestách sa dozvieme, kto získal Oscarov®. Academy Awards® oddelia zrno od pliev a nominácie sa stanú len ďalším štatistickým ukazovateľom. Aj ony sú dôležité, ale zmysel im dá až Oscar®. Aj na konkrétnych tohtoročných Oscarov® sa zabudne, ale neskôr.

.týždeň

Nachmelená koala

.tomáš Čejka .časopis .lifestyle

Do korún dvadsaťmetrových eukalyptov praží cez ozónovú dieru poludňajšie slnko. Stromy nevrhajú takmer žiadny tieň, lebo ich listy sa nemilosrdným slnečným lúčom nastavujú tou najmenšou plochou. Vôkol vládne hrobové ticho, len vysoko v korunách šuští lenivo sa pohybujúca koala.

Lezie lezúň po hovníku

Lezie lezúň po hovníku

.elena Akácsová .lifestyle .lifestyle

Posilovňa a posilňovňa, vodítko a vôdzka, hranolky a hranolčeky, guličky a guľôčky, prievidza, priezor a kukátko. Všetko sú to slovenské slová, pretože ich používame. Jazyk tvoríme my, používatelia a užívatelia, nie slovníky a lingvisti.

.týždeň

Ako si získať v kuchyni rešpekt

.jozef Koleják .časopis .lifestyle

Drevorubači si navzájom poťažkávajú sekery a skúšajú ostrie, vodiči sa na križovatke hecujú túrovaním svojich motorov a právnici zas nenápadne pokukávajú po hodinkách kolegu. Čím sa však môže pred druhým blysnúť vášnivý kuchár?

.týždeň

Šeherezáda v Česku

.juraj Koiš .časopis .lifestyle

Ohlasy na tureckú telenovelu Tisíc a jedna noc sú u našich západných susedov oveľa chladnejšie než u nás. Nasadenie tohto titulu už od začiatku sprevádza veľmi negatívna publicita. Tlačová konferencia k jarným programovým plánom Novy bola plná komických výstupov. Jej manažéri sa celú polhodinu hádali s novinármi o tom, či je Tisíc a jedna noc telenovela alebo „romantický seriál“. Riaditeľ Novy Jan Andruško doslova „prosil“ novinárov, aby tento seriál vopred nezhadzovali. Z Bratislavy si dokonca zavolal Gorazda Sľaka, šéfa programu Markízy, ktorý na tlačovke predviedol niekoľkominútový monológ o tom, aký je tento seriál vynikajúci a úspešný. Českí novinári nevychádzali z úžasu. Zbytočné prekáračky zatienili všetko ostatné. Na druhý deň boli české noviny plné invektív na adresu tejto telenovely, kým iné udalosti zostali viac-menej nepovšimnuté.

.týždeň

Prečo má Šeherezáda úspech

.radoslav Augustín .časopis .lifestyle

Komerčné televízie nie sú pre intelektuálov. To všetci vieme. No celá republika sa čuduje, prečo má Šeherezáda úspech. Čo je to za otázku?

.týždeň

Laco Teren:  Milujem ženy, to je moja cnosť

.elena Akácsová .časopis .lifestyle

Slovenský výtvarník Laco Teren o sebe tvrdí, že je lenivý, ale napriek tomu sa venuje študentom a nadácii súčasného umenia v združení Tranzit. Tvrdí, že nanášať farby na plátno je také príjemné, ako dostávať darčeky na Vianoce. Čo robí, keď nedostáva darčeky?