Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.lifestyle
.týždeň

Peter Pišťanek: Púšťam si vláčiky s plyšákmi

.elena Akácsová .časopis .lifestyle

Spisovateľ Peter Pišťanek tvrdí, že nepotrebuje prácu ani písanie kníh, aby bol jeho život zmysluplný. Práca je pre neho len prostriedkom, ako si na tie ostatné veci, ktoré ho bavia, zarobiť. Ktoré to sú?

.týždeň

Popcorn Juraja Malíčka

.juraj Malíček .časopis .lifestyle

Prišla knižka, normálne, poštou, s výrazným červeným nápisom na obálke – pracovný výtlačok – nepredajné. O pár mesiacov by mala byť bestsellerom. Taký je plán, kvôli tomu prišla, aby bol publicista v obraze, keď to vypukne, a ak sa mu bude chcieť, aby prispel pár riadkami. Najlepšie recenziou v čomsi mienkotvornom. Nie je podmienkou, aby tá recenzia knižku posvätila, pokojne ju môže znosiť pod zem. Niet žiadnych podmienok okrem tej, aby si knižku ten, komu prišla, nechal zatiaľ pre seba.

.týždeň

Činčila – živá hračka pre singles

.tomáš Čejka .časopis .lifestyle

Ideálne domáce zviera pre singles, ktorí majú radi svoj pokoj a zabehnuté stereotypy, by malo spĺňať určité kritériá. Ideálne sú akváriové rybky, ale čo keď niekto prahne po esteticky pôsobiacom cicavcovi?

.týždeň

Z veľkej misy veľkou lyžicou

.elena Akácsová .časopis .lifestyle

Vláda ide rozdávať chudobným múku a cestoviny. To nás inšpirovalo, aby sme sa pozreli do historickej kuchyne nášho i talianskeho ľudu, čo sa dá s týmito dvoma základnými surovinami urobiť a neminúť pri tom veľa peňazí.

.týždeň

Preč s hanbou a zábranami

.jozef Koleják .časopis .lifestyle

Je to čudné. V tejto krajine jedlo vždy zohrávalo veľkú úlohu – vyjadrovali sa ním city a rodinné väzby, vítala návšteva. Hovorí sa o nás, že sme pohostinní. Prečo si teda Slováci akosi ešte stále nenašli cestu do ozajstných reštaurácií?

.týždeň

Popkorn Juraja Malíčka

.juraj Malíček .časopis .lifestyle

Neveril som, že to budem niekedy schopný napísať, ale vďaka Bohu za Rytmusa. Pamätáte si ešte Superstar na STV blahej pamäti? Rybníčkovej STV rastie sledovanosť, kategória, v ktorej kontextoch si už v tej inštitúcii odvykli uvažovať.

.týždeň

Mary Poppinsová vs. deti a iné

.richard Debnár .časopis .lifestyle

Nedostatok času vás neospravedlňuje. Nikoho nezaujíma, či máte, alebo nemáte deti. Stačí len chcieť a hneď je všetko možné! Tvrdí Mary Poppinsová, žena, ktorú by chcel mať doma každý. Aj vy.

.týždeň

Ako šuští e-papier v e-knihe

.elena Akácsová .časopis .lifestyle

Na Slovensku sa konečne rozbieha trh s elektronickými knihami v slovenskom jazyku a od slovenských autorov. To prináša nadšenie technooptimistov i obavy staromilcov. Zlepšia, či naopak, ohrozia e-knihy pozíciu kníh, vydavateľstviev alebo dokonca autorov?