Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.kultúra
.týždeň

Tanec v Stravinského mysli

.elena Akácsová .časopis .kultúra

V utorok tento týždeň bude v Bratislave bez prílišného zveličovania balet svetovej úrovne. V SND vystúpi londýnska Akram Khan Company s predstavením iTMOi/in the mind of igor.

.týždeň

Zlyhania aj vrcholy

.peter Kukumberg .časopis .kultúra

Vynaliezavé balenia cukríkov, vtipné lopáriky, fľaše vína – všetko s portrétom pesarského rodáka Gioachnina Rossiniho, vypredané predstavenia a dočasne zvýšený počet obyvateľov prívetivého prímorského mesta: 34. ročník Rossini Opera Festival v Pesare.

.týždeň

Třebíč kresťansko-židovský

.eva Čobejová .časopis .kultúra

V Zozname svetového a prírodného dedičstva UNESCO zápis z juhu Moravy zaujme na prvý pohľad. Pred desiatimi rokmi boli do prestížneho zoznamu súčasne zapísané dva objekty – židovská štvrť a kresťanská bazilika. Oba sa nachádzajú v juhomoravskom meste Třebíč.

.týždeň

Come As You Are

.časopis .kultúra

„V nedeľu pôjdem do kostola do Harlemu!” hrdo som oznámil Blahovi Uhlárovi, Petrovi Tilajčíkovi a Braňovi Mosnému z Divadla Stoka, s ktorými trávim väčšiu časť augusta na festivale FringeNYC v New Yorku. Stoka už má za sebou všetkých päť predstavení a nedopadla vôbec zle – ale o tom až v reportáži po návrate domov.

.týždeň

Grape to zvládol

.renat Khallo .časopis .kultúra

Štvrtý ročník piešťanského festivalu Grape je za nami. Niesol sa v znamení skvelých hudobných zážitkov, boja s vrtochmi počasia i v znamení vidieckych oblečkov, ako to počas tohto roku odporúčal dress code.

.týždeň

V opere Gawain zmení ľudstvo až apokalypsa

.peter Scherhaufer .časopis .kultúra

Na konci dramatického diela nájde hlavný hrdina svoju novú identitu, ale bremena morálnych dilem sa nezbaví. Vizuálne aj hudobne pôsobivú operu s ekologickým posolstvom aktuálne uvádza Salzburský festival, ktorý potrvá až do 1. septembra.