Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.klub
.týždeň

Boh je Američan

.josef Joffe .časopis .klub 06.03.2011

Kým Európa väzí v kríze cirkví, Spojené štáty americké neotrasiteľne ľpejú na svojej viere. Len málo rozdielov medzi Európou a Amerikou je takých trvácnych ako „Božia priepasť“.

.týždeň

Egypt 2.0

.yoani Sánchez .časopis .klub 27.02.2011

Šero a rozsvietené svetlá na námestí Tahrír, červenejúca sa zmes svetielok, prerušované záblesky fotoaparátov a svit telefónnych displejov. Nebola som tam, ale aj tak presne viem, čo cítil každý Egypťan, zhromaždený v centre Káhiry.

.týždeň

Kosovo je problém

.juraj Marušiak .časopis .klub 27.02.2011

Keď v polovici februára poslanec Európskeho parlamentu za Skupinu progresívnej aliancie socialistov a demokratov a bývalý šéf Úradu OSN pre kontrolu drog a prevenciu zločinnosti (ODCCP) Pino Arlacchi označil Kosovo za centrum organizovaného zločinu v Európe, už bola známa správa švajčiarskeho senátora Dicka Martyho.

.týždeň

Píše Csaba G. Kiss

.csaba G. Kiss .časopis .klub 27.02.2011

E-mailom mi prišla pozvánka do kina. Ak nebude mať tento film dosť divákov, stiahnu ho z programu, píše sa v ňom. Poškodí to tých, ktorí u nás takpovediac podviedli politický prevrat.

.týždeň

V mene starej vlasti

.milan Zemko .časopis .klub 27.02.2011

Maďarsko sa odvoláva na tradíciu starého Uhorska a v novej ústave okrem symbolov kráľovstva plánuje ponad hranice rozšíriť aj hlasovacie právo. Reaguje Milan Zemko.

.týždeň

Máme Arabom gratulovať?

.tomáš Zálešák .časopis .klub 27.02.2011

Reťaz občianskych protestov v arabských krajinách a zvlášť v Egypte, ktorá pôsobí ako isté epicentrum, znamená vážnu výzvu pre politiku USA a EÚ.

.týždeň

Ako zlepšiť naše univerzity

.peter Sýkora .časopis .klub 27.02.2011

Ako je možné, že mizernú úroveň dokážeme obstojne akreditovať? A ako to možno zmeniť? .týždeň otvára diskusiu, ako zlepšiť kvalitu našich univerzít.

.týždeň

O poctivosti

.taki Theodoracopulos .časopis .klub 20.02.2011

Poctivosť je cnosť. Dokonca aj v Egypte. Pri porovnávaní Mubaraka a Násira sa občas zabúda na skutočný dôvod, prečo bol Násir tak divoko populárny. Bol totálne neúplatný. Vzácnosť ako panna v háreme. Žil skromne a svojej rodine nedal žiadne výhody, ani keď išlo o predaj banánov pri ceste. Presný opak Mubaraka a zvyšku podvodníkov v Saudskej Arábii a Perzskom zálive.

.týždeň

O obyčajných ľuďoch

.ľubomír Andrassy .časopis .klub 20.02.2011

Obyčajní ľudia nemajú politikov radi. Podľa väčšinového názoru obyčajných Slovákov sú všetci politici rovnakí, rovnako kradnú, bez začervenania klamú a občanov potrebujú len v deň volieb, aby opäť a bez väčšej námahy získali vyhriatu stoličku. Svetlou výnimkou má, respektíve podľa vlastných kritérií mal byť, najobyčajnejší z obyčajných, Igor Matovič.

.týždeň

Protest 68 historikov

.časopis .klub 20.02.2011

Slovenský historik Dušan Kováč a takmer sedemdesiat jeho kolegov protestujú proti historickej deklarácii nemeckého parlamentu.