Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Matúš Zajac
.matúš Zajac
Študoval fotografiu a bol fotografom na voľnej nohe, teraz prednáša, robí kurátora a neustále fotografuje. Rád rozpitváva svoje obrazové témy do úplnej krajnosti a snaží sa vniknúť až na úplné dno fotografovanej osobnosti. Myslí si, že na niekoho môže pôsobiť jeho tvorba ako prízemná a cez ňu i on ako človek holdujúci podivným chúťkam. Voľný čas trávi listovaním kníh podľa neho tých najlepších umelcov expresívneho pohľadu, sledovaním športu a počúvaním tej najbrutálnejšej muziky. Uvedomuje si, že keď rozpráva, tvorí nekonečné vety, má niekedy prchkú povahu a rád-nerád sa zaoberá zbytočnosťami.
.posledné
.týždeň

Tajomné temno v duši

.matúš Zajac .časopis .kultúra 16.08.2014

Od detstva som mal prístup k skvelej muzike, pretože moja mama Alta Vášová pracovala a kamarátila sa s takými muzikantmi ako Dežo Ursíny, Jaro Filip či Marián Varga.

.týždeň

Ten, čo videl New York

.matúš Zajac .časopis .profil 22.09.2013

Tibor, nebudeš chýbať len mne, ale všetkým, čo milujú ľudskosť vo fotografii. Vravieval si, že si ešte nespravil svoju najlepšiu fotografiu, ale ja tvrdím opak: Tvoje dielo je a bude veľkolepým svedectvom, a ja ti zaň musím za všetkých poďakovať.

.týždeň

Folklór mimo pódia

.matúš Zajac .časopis .týždeň doma 07.10.2012

Dianie v zákulisí človeka vždy láka. Čo sa tam deje? Ako vyzerajú tí, čo sú na pódiu, predtým, ako naň vystúpia? A ako to je, keď vystupujú viaceré folklórne súbory z východnej Európy? Nazreli sme do zákulisia na hodových slávnostiach v bratislavskom Ružinove.

.týždeň

Pod stromami nádeje

.matúš Zajac .časopis .fotografia 25.03.2012

Keňa bola v mojich očiach krajinou skvelých maratóncov, nádhernej prírody a v poslednom období aj útočiskom vyhladovaných migrantov zo susedného Somálska. Humanitárna organizácia Viac než šperk mi počas fotografovania ukázala ďalšiu tvár tejto africkej krajiny. Tou bola bieda, čierny rasizmus, choroby a nevzdelanosť pôvodného obyvateľstva v oblasti Kilifi.

.týždeň

Tibor Huszár a jeho návrat späť

.matúš Zajac .časopis .fotografia 04.03.2012

Po prelistovaní fotografickej knižky plnej citu, emócii a naliehavosti mám zvláštny pocit. Tibor Huszár, autor vyznačujúci sa špecifickým talentom nachádzať cez hľadáčik prchavé okamihy a urobiť ich súčasťou našej individuálnej a kolektívnej pamäti, sa v tejto knižke, pre neho asi najosobnejšej, obrazovo akoby znovu hľadal.

.týždeň

Krajina  dovnútra

.matúš Zajac .časopis .literatúra 08.05.2011

Významný výtvarník, kurátor a pedagóg Ľubo Stacho nám vo svojej knihe diptychov Moja krajina odkrýva svoje ja.

.týždeň

Jeruzalem – mesto nárekov a stretávaní

.matúš Zajac .časopis .kultúra 06.09.2010

Moje kroky Jeruzalemom viedli spleťou uličiek, pretínaných rušnou vravou i ľudskou bázňou. Tu sa odohrávajú príbehy a osudy rôznorodého obyvateľstva mesta aj letmé dotyky jeho návštevníkov.

.týždeň

Medzi kvapkami dažďa

.matúš Zajac .časopis .ostatné 26.07.2009

Aktivity fotografa Tibora Huszára sú v našich končinách osobitým fenoménom. Ako autor silných fotografických esejí sa rozhodol podať svoje umelecké posolstvo ďalej aj formou pedagogickej činnosti.

  •