Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Peter Bálik
.peter Bálik
V .týždni má na starosti hudbu, šport a často spolupracuje aj na fototéme. Rád píše o hudbe a ešte radšej ju hrá. Zbiera platne, staré aj nové. Všetky peniaze, ktoré neminie za vinyl, považuje za vyhodené peniaze, nakupovanie iných vecí nepovažuje za zaujímavú činnosť, preto aj svoje obľúbené tričká a klobúky nosí až do roztrhania. Má rád nekonečné debaty o futbale, fandí pražskej Bohemke. Hrá v skupine Živé kvety.
.posledné
.týždeň

Nevyčerpaní White Stripes

.peter Bálik .časopis .hudba

„Na pódiu sa nechcem cítiť komfortne. Hrám stále na tých istých gitarách, s ktorými som kedysi začínal. Nič nemám na pódiu zariadené tak, aby som to mal na dosah ruky. Každým koncertom sa stále snažím prekonávať samého seba.

.týždeň

Veselo o smutnom

.peter Bálik .časopis .hudba

„Ach, tí Burning Hell. Keď prídu na Slovensko, tak je zlé počasie,“ víta s úsmevom na tvári členov kanadskej skupiny The Burning Hell jeden z organizátorov Pohody.

.týždeň

Stále sme rokenrolová kapela

.juraj Kušnierik .peter Bálik .časopis .hudba

Na parkovisku pri divadle Aréna stáli vo štvrtok popoludní dva kamióny s aparatúrou a dva „tour busy" (jeden pre kapelu, druhý pre jej „crew").

.týždeň

Nevyčerpaní White Stripes

.peter Bálik .časopis .hudba

"Na pódiu sa nechcem cítiť komfortne. Hrám stále na tých istých gitarách, s ktorými som kedysi začínal. Nič nemám na pódiu zariadené tak, aby som to mal na dosah ruky. Každým koncertom sa stále snažím prekonávať samého seba.

.týždeň

Neuhasený oheň

.peter Bálik .časopis

Pohľad na horiacu tribúnu počas zápasu Trnava – Slovan bol signál pre ľudí, ktorí ešte koketujú s tým, že by išli na ligový zápas. Ten oheň ukázal, prečo nie. Na futbal sa nechodí pre úroveň hry, ale rovnako pre násilie, hrubosť a nekultúrne prostredie.

.týždeň

Imaginárium Dr. Parnassa

.peter Bálik .časopis .film

Britský režisér s hollywoodskym pasom Terry Gilliam toho nakrútil pomerne dosť, no väčšina jeho filmov sa zaoberá podobnou témou – kolíziou medzi snom a krutou realitou. Podobne je to v Imagináriu Dr. Parnassa.

.týždeň

Nový seriál HBO: The Pacific

.peter Bálik .časopis .médiá

Nový spôsob, ako zachytiť krutosť vojny na filmový pás, odštartoval v roku 1998 Spielbergov film Zachráňte vojaka Ryana. Dvadsaťminútová krvavá sekvencia z vylodenia spojencov na pláži v Normandii vtedy šokovala celý svet.

.týždeň

Pestrý kotol

.peter Bálik .časopis .hudba

Ak v našich zemepisných šírkach vyslovíte slovo pop, tak hudobných nadšencov premôže hrôza. No stále sa u nás nájdu ľudia, ktorí sú dôkazom, že pop ešte nemusí znamenať škaredé slovo.

.týždeň

Film verzus rockumentary

.peter Bálik .časopis .film

V oskarovom súboji medzi Avatarom a vojnovým filmom Smrť čaká všade zanikol ďalší víťaz, ktorý si z ceremoniálu odniesol dve dôležité ceny – za hlavnú mužskú postavu a pôvodnú pieseň.

.týždeň

Maradona by Kusturica

.peter Bálik .časopis .film

Bohužiaľ, premiéru a derniéru v jeden deň zažil bratislavský filmový klub Nostalgia v prípade filmu Emira Kusturicu o legendárnom argentínskom futbalistovi Maradonovi.