Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Peter Bálik
.peter Bálik
V .týždni má na starosti hudbu, šport a často spolupracuje aj na fototéme. Rád píše o hudbe a ešte radšej ju hrá. Zbiera platne, staré aj nové. Všetky peniaze, ktoré neminie za vinyl, považuje za vyhodené peniaze, nakupovanie iných vecí nepovažuje za zaujímavú činnosť, preto aj svoje obľúbené tričká a klobúky nosí až do roztrhania. Má rád nekonečné debaty o futbale, fandí pražskej Bohemke. Hrá v skupine Živé kvety.
.posledné
.týždeň

Pohoda Backstage - Vôňa Ameriky na Pohode

.peter Bálik .časopis .hudba

Bažant Pohoda sa rokmi profiluje ako „britský“ festival, pretože najviac hudobníkov prichádza na trenčiansku akciu práve z ostrovov. No bez amerických umelcov by nebolo medzinárodné zastúpenie na tomto najlepšom slovenskom festivale úplné.

.týždeň

Vôňa Afriky v Korutánsku

.peter Bálik .časopis .šport

Je to 350 km. Neexistuje vzdialenosť, ktorú by neprekonal futbalový fanatik, ktorý chce vidieť svoj tím. Tých 350 km je nič v porovnaní s cestou, ktorú o týždeň absolvujú slovenskí priaznivci, ochotní vidieť našu reprezentáciu na Majstrovstvách sveta v Južnej Afrike. Tristopäťdesiat kilometrov, takú vzdialenosť sme spolu s tromi tisíckami Slovákov absolvovali autom do Klangenfurtu, kde naša reprezentácia odohrala prípravný zápas s Kamerunom.

.týždeň

Kočovný cirkus KISS

.peter Bálik .časopis .hudba

KISS zahrali minulú sobotu v Bratislave. Bol to dobrý rokenrolový cirkus alebo lacná púťová atrakcia? Všetko dohromady.

.týždeň

Nevedel som, či prežijem

.štefan Hríb .peter Bálik .časopis .hudba

„V posledných dvoch-troch týždňoch som povedal úplne všetko. Namiesto rozhovoru navrhujem moju veľkú fotografiu, prípadne iný súbor, ktorý si to zaslúži,“ hovorí nám spevák Richard Müller, ktorému nedávno vyšiel nový album Už. Keď sa pred rokom bavil s .týždňom, hovoril, že je smutný. No teraz sa v jeho trápení mihne nejaký ten úsmev.

.týždeň

Robert Křesťan: Preklady Dylana sú ako krížovka

.peter Bálik .časopis .fenomén

Známy český spevák Robert Křesťan je jedným z najväčších Dylanových fanúšikov spomedzi českých hudobníkov. Pred tromi rokmi nahral album Dylanovky s prekladmi Bobových textov.

.týždeň

Chyť ho, ak to dokážeš

.peter Bálik .časopis .fenomén

Tajomný, nepredvídateľný, nevypočítateľný. Bob Dylan je jednou z najznámejších postáv tejto planéty, človek, ktorý svojou bohatou tvorbou ovplyvnil mnoho ľudí po celom svete, ale paradoxom zostáva, že o ňom vieme stále málo.

.týždeň

Aj úškrn môže byť čarovný

.peter Bálik .časopis .hudba

Vo viedenskom Flexe v stredu vystúpil Mark Lanegan. Bez kapely, len s gitaristom Davidom Rosenom

.týždeň

Hlupák

.peter Bálik .časopis .hudba

Slovenská hiphopová scéna má prvého extrémistu. Volá sa Vladis.

.týždeň

Teta Márgit rieši úplne iné veci

.peter Bálik .časopis .kauza

S Petrom Batthyánym sa poznám z divadla Stoka, kde bol hviezdou v niektorých predstaveniach, napríklad Eo ipso. Už vtedy hral postavy podobné Banánovi a tete Márgit. O jeho účinkovaní v predvolebnej kampani Smeru sme sa preto porozprávali priateľsky a otvorene.

.týždeň

Kráľ chaosu

.peter Bálik .časopis .hudba

Keď bol malý, babička mu povedala, že musí byť viac zlý ako dobrý, keď chce prežiť. Je dobré byť zlým. Starká Malcolma MacLarena mu vlastne predpovedala budúcnosť. Niekdajší manažér Sex Pistols a jeden z ideových tvorcov punkrocku, ktorý zomrel 8. apríla vo Švajčiarsku na raritnú formu rakoviny, určite nebol žiadnym netvorom. Jeho priatelia a rodina o ňom hovoria ako o veľmi príjemnom a sladkom človeku.