Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Peter Bálik
.peter Bálik
V .týždni má na starosti hudbu, šport a často spolupracuje aj na fototéme. Rád píše o hudbe a ešte radšej ju hrá. Zbiera platne, staré aj nové. Všetky peniaze, ktoré neminie za vinyl, považuje za vyhodené peniaze, nakupovanie iných vecí nepovažuje za zaujímavú činnosť, preto aj svoje obľúbené tričká a klobúky nosí až do roztrhania. Má rád nekonečné debaty o futbale, fandí pražskej Bohemke. Hrá v skupine Živé kvety.
.posledné
.týždeň

Chyť ho, ak to dokážeš

.peter Bálik .časopis .fenomén

Tajomný, nepredvídateľný, nevypočítateľný. Bob Dylan je jednou z najznámejších postáv tejto planéty, človek, ktorý svojou bohatou tvorbou ovplyvnil mnoho ľudí po celom svete, ale paradoxom zostáva, že o ňom vieme stále málo.

.týždeň

Aj úškrn môže byť čarovný

.peter Bálik .časopis .hudba

Vo viedenskom Flexe v stredu vystúpil Mark Lanegan. Bez kapely, len s gitaristom Davidom Rosenom

.týždeň

Pamäť prehovorila

.peter Bálik .časopis .hudba

Je zázrak, keď sa spoja úplne štyria rozdielni ľudia v skupine, ktorá hrá ako jedno telo. Marián Varga, Fedor Frešo, Fero Griglák a Martin Valihora, to je súčasná a za posledné roky určite najlepšia zostava skupiny Collegium Musicum.

.týždeň

Hlupák

.peter Bálik .časopis .hudba

Slovenská hiphopová scéna má prvého extrémistu. Volá sa Vladis.

.týždeň

Teta Márgit rieši úplne iné veci

.peter Bálik .časopis .kauza

S Petrom Batthyánym sa poznám z divadla Stoka, kde bol hviezdou v niektorých predstaveniach, napríklad Eo ipso. Už vtedy hral postavy podobné Banánovi a tete Márgit. O jeho účinkovaní v predvolebnej kampani Smeru sme sa preto porozprávali priateľsky a otvorene.

.týždeň

My nič, my muzikanti

.peter Bálik .časopis .kauza

Novodobí šašovia alebo umelci, ktorým záleží na stave tejto krajiny. Predvolebný boj na Slovensku sa začal a strany už lákajú možných voličov na námestiach v kulturákoch aj za prítomnosti známych hudobníkov a zabávačov.

.týždeň

Deň nezávislosti

.peter Bálik .časopis .hudba

Nikto nevie, ako to dopadne. Tak sa volá jedna zo starších piesní punkovej legendy Zóna A, no tento názov by sa hodil aj na budúcnosť hudobného priemyslu.

.týždeň

Kráľ chaosu

.peter Bálik .časopis .hudba

Keď bol malý, babička mu povedala, že musí byť viac zlý ako dobrý, keď chce prežiť. Je dobré byť zlým. Starká Malcolma MacLarena mu vlastne predpovedala budúcnosť. Niekdajší manažér Sex Pistols a jeden z ideových tvorcov punkrocku, ktorý zomrel 8. apríla vo Švajčiarsku na raritnú formu rakoviny, určite nebol žiadnym netvorom. Jeho priatelia a rodina o ňom hovoria ako o veľmi príjemnom a sladkom človeku.

.týždeň

Nevyčerpaní White Stripes

.peter Bálik .časopis .hudba

„Na pódiu sa nechcem cítiť komfortne. Hrám stále na tých istých gitarách, s ktorými som kedysi začínal. Nič nemám na pódiu zariadené tak, aby som to mal na dosah ruky. Každým koncertom sa stále snažím prekonávať samého seba.

.týždeň

Nechcel som zomrieť

.peter Bálik .časopis .rozhovor

S najznámejším slovenským bubeníkom a všadeprítomným muzikantom Martinom Valihorom sme sa stretli v jednej zadymenej bratislavskej kaviarni. Najprv sa zdalo, že na rozhovor nebudeme mať dosť času – Martin chcel totiž stihnúť tréning thajského boxu. Nakoniec sme sa zarozprávali a Martin tréning vynechal.