Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Jaroslav Haščák ide do väzby.

Elena Akácsová
.elena Akácsová
Rubrika .lifestyle, ktorú má na starosti, chce byť oázou oddychu, humoru a nadhľadu pre unaveného čitateľa, ktorý sa prehryzie všetkými kauzami, tragédiami, analýzami a kritikami. Už od jaslí sa najlepšie cíti medzi ľuďmi, preto najradšej robí rozhovory do svojej rubriky Sedem cností a nerestí. Do .týždňa prišla po desiatich rokoch práce v internetových magazínoch inZine, T-Station a Inland. Neznáša chaos, nedôslednosť, meškanie a rozhodovanie medzi dvoma dosť dobrými možnosťami. Miluje originálne náušnice, psychopop, nezaprdených folkloristov, svoj iPhone a bulharské paradajky.
.posledné
.týždeň

Rok kohútej ženy

.elena Akácsová .časopis .literatúra

Je mnoho dôvodov, prečo je najnovšia kniha Terezy Boučkovej Rok kohouta pozoruhodná. Pozoruhodná formou, témou, samotnou autorkou i mediálnym rachotom okolo nej.

.týždeň

Európsky parlament a jeho televízia

.elena Akácsová .časopis .komentáre

Tak je to tu. Európsky parlament má vlastný informačný kanál, ktorým môže o svojej práci informovať európsku verejnosť.

.týždeň

Kyberšikanácia učiteľov

.elena Akácsová .časopis .ostatné

Zatiaľ čo na Slovensku sa ministerstvo školstva s problémom používania mobilných telefónov na vyučovaní príliš nebabralo a odbilo to celé dvojvetovým odsekom v novej vyhláške o základnej škole, v Česku na to idú s poriadnym bubnom.

.týždeň

Kašlať na takú charitu

.elena Akácsová .časopis .komentáre

V hŕbe letného bulváru, na ktorý už pomaly sadal prach, na mňa zasvietil veľký titulok: Kašlú na charitu. S bonzáckym vysvetlením v podtitulku, že Banášová, Jurčová a Bača sľúbili a neprišli na akciu Muž roka.

.týždeň

Krpce a čierna sanitka

.elena Akácsová .časopis .ostatné

Určite vám už niekto rozprával fantastický až hororový príbeh, ktorý sa zaručene stal dobrému známemu vášho dobrého známeho. K šokujúcej pointe pribalil aj morálne ponaučenie. Napríklad o tom, že neradno osamelej vodičke brať do auta stopára.

.týždeň

Lesby a Lesbosanky

.elena Akácsová .časopis .ostatné

Možno ste v médiách zachytili správu o tom, že v apríli traja obyvatelia gréckeho ostrova Lesbos zažalovali Grécku lesbickú organizáciu za používanie slova „lesbian" v ich názve. V prípade úspechu doma plánovali bojovať ďalej za zákaz používania tohto slova na celom svete.

.týždeň

Názorový kuxus

.elena Akácsová .časopis .ostatné

V tomto stĺpčeku sa programovo vyhýbam témam, ktoré by sa dali chápať

.týždeň

Myš nesmie zomrieť!

.elena Akácsová .časopis .komentáre

Čím katastrofickejšia správa, tým viac agentúr a médií ju preberie.

.týždeň

Rozvedení otcovia pod ochranou

.elena Akácsová .časopis .ostatné

Najprv som narazila na informáciu, že spoločnosť Fox pripravuje novú šou s pozitívnym, priam dobročinným nábojom. Mohla si tak napraviť reputáciu po dehonestujúcich programoch, ako bol napríklad Moment pravdy, kde účinkujúci s vidinou výhry robia pred kamerami trápny duševný striptíz (na jeseň už aj na Prime!).