Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Anton Vydra
.anton Vydra
V .týždni má na starosti Knižnicu a Eseje, vyberá, pripravuje a píše texty, ktoré by mali pôsobiť rovnako silno ako fotografie. Prednášal filozofiu vysokoškolákom (napríklad Akademické písanie, Kritické čítanie, Dejiny filozofie 19. a 20. storočia, Francúzska filozofia vedy) a bavilo ho to. Dúfa, že aj študentov. Napísal štyri knihy a uverejnil množstvo filozofických štúdií v domácich i zahraničných časopisoch. Je tiež prekladateľ a editor. Doteraz písal o filozofii a o mnohých starých knihách, len od Shakespeara a o Shakespearovi má doma dve police kníh. Voľný čas trávi rád so svojimi troma deťmi. Lepí veľké a malé papierové modely, domy, lode, vlaky, to je vážna vec, zaberá to miesto a zbiera prach, a manželka ho za to má zaiste rada. Bicykluje, ale nepreháňa to. Hovorí ticho a svojsky ráčkuje. Má rád pivo, ale nie ledabolo načapované.
.posledné
Čo dokážu stupídne hlavy

Čo dokážu stupídne hlavy

.anton Vydra .názory

Aj ja som kúpil synovi lístok na zápas Spartaka Trnava s Dinamom Záhreb. Lenže hrať sa bude bez divákov a peniaze za vstupenky sa budú vracať. Môže za to jeden idiotský chorál.

Vedecký pracovník Andrej Danko

Vedecký pracovník Andrej Danko

.anton Vydra .názory

Až doteraz mi bolo doslova trápne venovať sa problému rigoróznej práce druhého najvyššieho ústavného činiteľa tohto štátu. Ale nazbieralo sa toho akurát tak dosť.

Vidí, čo iní prehliadnu

Vidí, čo iní prehliadnu

.anton Vydra .kultúra

Do 7. ročníka súťaže obrazovej žurnalistiky Slovak Press Photo poslalo svoje fotografie 241 fotografov. Porota vyberala z 2 672 snímok v desiatich kategóriách. Náš fotograf Boris Németh získal dve prvé miesta a jednu nomináciu.

Dagmar Kusá: Boli sme tupo trpezliví

Dagmar Kusá: Boli sme tupo trpezliví

.anton Vydra .rozhovory

Už tridsať rokov sme na ceste k demokracii, no nie vždy sa nám darilo napredovať. Vyrovnali sme sa dostatočne s našimi dejinami? Čo všetko si nosíme v našej kultúrnej pamäti? Kto tú pamäť formuje a ako? Odpovedá politologička Dagmar Kusá.

Desať rád ako sa stať úspešným mečiarovcom

Desať rád ako sa stať úspešným mečiarovcom

.martin Mojžiš .anton Vydra .témy

Od pádu Mečiara v roku 1998 uplynulo 20 rokov. Mečiarizmus je typ politiky, ktorý tu bude prežívať ešte dlho po Mečiarovi. Mnohým voličom totiž presne tento štýl vyhovuje. A títo voliči si vždy nájdu svojho politika. Tu je niekoľko machiavelistických rád, ako sa stať úspešným mečiarovcom.

O sliepkach a biskupovi

O sliepkach a biskupovi

.anton Vydra .názory

Keď sa preukáže vina biskupa Chautura, budem medzi prvými z jeho kritikov. No kým ostáva nevinný, nebudem ničiť jeho povesť. Kto ju potom očistí?

.týždeň Antona Vydru: Vitajte v krajine, kde na vzdelaní nezáleží

.týždeň Antona Vydru: Vitajte v krajine, kde na vzdelaní nezáleží

.anton Vydra .názory ..týždeň

Z Bezáka sa môže stať osobnosť len pre veľmi úzku časť spoločnosti a Ficovi záleží na žalúdkoch našich detí. A ako sa vám cestuje slovenskými vlakmi?

Plagát nestrhneš

Plagát nestrhneš

.anton Vydra .kultúra

Nie je plagát ako plagát. Sú také, ktoré vídavame často po našich uliciach: niekedy sú fádne, inokedy celkom hravé. Plagát v galérii je však predsa len niečo iné. Aj on oznamuje, kričí a vyzýva – no tentoraz inak, osobnejšie.

Reforma školstva: Nový návrh je bez nápadu

Reforma školstva: Nový návrh je bez nápadu

.anton Vydra .témy

Ministerka školstva Martina Lubyová ešte minulý rok odložila bokom vyše 200-stranový dokument Učiace sa Slovensko s tým, že materiál pokladá za „prakticky nerealizovateľný“ a chce pripraviť nový. Položili sme preto niekoľko otázok spolutvorcovi pôvodného návrhu Vladimírovi Burjanovi.