Michal Kravčík kritizuje Parížsku dohodu o znižovaní emisií skleníkových plynov. Podľa neho môže napriek dobrému úmyslu zapríčiniť globálnu ekologickú katastrofu.
Jedného z lídrov opozície stíhajú na podnet Roberta Fica za ohováranie. Podľa Daniela Lipšica si toto nedovolí ani Lukašenko v Bielorusku. NAKA si to dovoľovať začína.
Miroslav Lajčák hovorí, že Fico je svojprávny a nie je jeho úlohou komentovať jeho výroky. Za zverejním podozrení súvisiacich s predsedníctvom vidia obaja sprisahanie.
Nezávislý poslanec Miroslav Beblavý chce iniciatívou V mojom mene premostiť politiku a občiansku aktivitu. Má radosť zo spôsobu, akým vznikajú nové politické projekty.
Opozícia tvrdí, že minister vnútra zavádza verejnosť, ak hovorí, že poskytol na kontrolu všetky dokumenty týkajúce sa jeho príjmov v súvislosti s kauzou Bašternák.
Komentátor Peter Schutz hovorí, že Fica treba bezpodmienečne poraziť preto, lebo šanca rozbiť a zničiť jeho stranícke klany sa každým dňom jeho vládnutia zmenšuje.