Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Fašista Roman Joch? Hahaha

.martin Hanus .názory

Ozveny vyšinutých reakcií na vymenovanie poradcu čerstvého českého premiéra Petra Nečasa sa doniesli už aj na Slovensko. Protijochovská vzbura je na jednej strane úsmevná. Ale svojou agresívnou lživosťou je aj nebezpečná.

.týždeň

Mikloš&Mihál: vedia, čo činia?

.martin Hanus .názory

My novinári sme nevďačná čeľaď. Najskôr sme čerstvú vládu kritizovali, že v prvých týždňoch nedávala ani v hrubých rysoch najavo, ako bude znižovať obrovské deficity. A teraz ohŕňame nosom nad ohlásenými „daňovo-odvodovými“ opatreniami – ktoré, mimochodom, bytostne zasiahnu aj novinársku obec (viď skresanie 40-percentných paušálov).

.týždeň

Minister zasiahol. Hurá?

.eva Čobejová .názory

Minister kultúry Daniel Krajcer zasiahol. Prišiel na zasadnutie rady Audiovizuálneho fondu, navrhol zmenu smerníc a rada zmeny prijala. Víťazstvo?

.týždeň

Starí páni hrajú rock

.juraj Kušnierik .názory

Madness, The Specials, Public Image Limited, Toy Dolls. Na tohtoročnom Szigete hralo nadpriemerne veľa starých pánov. A hrali výborne.

.týždeň

Fico má pravdu. SaS žúrkuje

.martin Hanus .názory

Sulíkovi liberáli začali zle. Veľmi zle. Celé dva mesiace po voľbách sú ich plné titulky novín, ktoré dvíhajú obočie alebo - v lepšom prípade - rozťahujú kútiky úst do neveriaceho úsmevu. A Richard Sulík? Ten má po svojej super volebnej noci stále výbornú náladu.

.týždeň

Cyprián, múzeum a Poliaci

.eva Čobejová .názory

Posedávala som na lavičke pred múzeom v bývalom Kláštore kartuziánov a prekvapili ma dve veci.

.týždeň

Krajina svätého Juraja

.tomáš Hupka .názory

Za Kaukazom leží krajina, ktorú z osemdesiatich percent tvoria hory a pohoria. Je to tiež krajina kláštorov, čo medzi prvými prijala kresťanstvo. Podľa legiend je jej história spätá so svätým Jurajom. Nesie aj jeho meno – Georgia, teda Gruzínsko