Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.fotoesej
Banská Štiavnica, magický priestor

Banská Štiavnica, magický priestor

.alan Hyža .kultúra .fotoesej 05.01.2024

Hlavnú ulicu v Banskej Štiavnici všetci volajú trotuár. Znie to ako názov televízneho seriálu o malomeštiakoch pijúcich kávu so zdvihnutým malíčkom, nikto sa však nebude hnevať, ak nebudete vedieť, o čom je reč.

Víťazi ma nezaujímali

Víťazi ma nezaujímali

.peter Bálik .kultúra .fotoesej 23.02.2020

Slovenský fotograf Miloš Vančo zachytil pred päťdesiatimi rokmi atmosféru Majstrovstiev sveta 1970 v klasickom lyžovaní vo Vysokých Tatrách na svojich čiernobielych fotografiách.

Zlu netreba štát

Zlu netreba štát

.matúš Dávid .svet .fotoesej 23.06.2019

Boj proti teroristickému štátu v niečom pripomína zúfalý zápas človeka s ťažkou rakovinou v pokročilom štádiu. Aj keď vieme, ako zničiť nádor, istotu, že sa smrteľná choroba nevráti v podobe metastáz, tým ešte nezískavame.

Atléti proti americkému múru

Atléti proti americkému múru

.marína Gálisová .lifestyle .fotoesej 02.12.2018

Pre prípad, že by téma múru na hranici Spojených štátov s Mexikom už niekomu pripadala ošúchaná, rozhodla sa fotografka Cristina De Middel pre jej úplne nové spracovanie.

Megaistanbul

Megaistanbul

.marína Gálisová .svet .fotoesej 18.11.2018

Najvyšší visutý most na svete. Gigantické nové letisko pri hlavnom meste. Celá štvrť mrakodrapov na ázijskom brehu Bosporu. Turecký prezident vie, ako zanechať stopu v dejinách. Za štátne peniaze.

Znásilnenie alebo smrť

Znásilnenie alebo smrť

.martin Bandžák .spoločnosť .fotoesej 23.04.2018

Majú od 4 do 65 rokov. Sú ich tisíce a ich počet narastá. Obete extrémneho násilia ozbrojených milícií Kamuina Nsapu a vojakov konžskej armády.

  •