Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.pohoda
Mágia Pohody

Mágia Pohody

.boris Németh .dominik Harman .kultúra .pohoda 21.07.2019

Môj prvý ročník Pohody bol už jej dvadsiaty tretí. Ten festival už tak veľa rokov priťahuje desiatky tisíc ľudí, že v ňom musí byť zakódované niečo magické. Pýtal som sa sám seba, čo to je.

Ťažký, ostrý a špinavý

Ťažký, ostrý a špinavý

.krištof Budke .kultúra .pohoda 30.06.2019

Viete, čo vznikne skombinovaním žánrov ako dancehall, hip-hop, UK garage či jungle? Grime. Najväčší svetoví a slovenskí umelci tohto žánru vystúpia na Pohode.

Bíty z Los Angeles

Bíty z Los Angeles

.krištof Budke .kultúra .pohoda 16.06.2019

Losangeleskú bítovú scénu zastúpia na Pohode traja umelci: Mura Masa, TOKiMONSTA a Sudan Archives. Možno nepoznáte všetkých zástupcov tohto prúdu, no azda viete aspoň o umelcoch a kapelách, ktorí sa bítmi z LA jednoznačne inšpirovali.

Detroitská kolíska techna

Detroitská kolíska techna

.krištof Budke .kultúra .pohoda 09.06.2019

Detroitský rodák Jeff Mills sa narodil v roku 1963. Je jeden z popredných predstaviteľov amerického techna. Vďaka jeho technickej precíznosti a genialite DJ-a si už v 80. rokoch získal prezývku The Wizard. Veronika Vasicka sa zas narodila v roku 1975 v New Yorku uruguajskej matke a českému otcovi.

60 sekúnd na Pohode

60 sekúnd na Pohode

.dávid Doroš .kultúra .pohoda 05.08.2018

Slovenský fotograf Dávid Doroš portrétoval na Pohode 2018 hudobníkov pomocou camery obscury na veľkoformátový čiernobiely film expozíciou dlhou 60 sekúnd. Výsledkom je séria fotografií, ktorými sa pokúsil zachytiť ich osobnosť. Snímky nadväzujú na jeho predchádzajúci project “60 sekúnd s”.

Päť pohodových naj

Päť pohodových naj

.filip Olšovský .kultúra .pohoda 16.07.2018

Vyhlásenia o tom, že Pohoda je pre každého iná, sú už slušne obohraté. No ona naozaj je, stále a ešte výraznejšie. Toto je päť highlightov mojej Pohody, s ktorými nemusíte súhlasiť, ale viete ako… Pohoda je pre každého iná.

Na čo na Pohodu? Na domácu scénu

Na čo na Pohodu? Na domácu scénu

.filip Olšovský .kultúra .pohoda 02.07.2018

Šesť stĺpčekov som venoval headlinerom, a tak sa aspoň v poslednom patrí pozrieť na domácich interpretov. Toto sú tí, kvôli ktorým sa oplatí na Pohode zmeškať aj koncerty veľkých hviezd zo zahraničia.

Načo na Pohodu? Na Auroru

Načo na Pohodu? Na Auroru

.filip Olšovský .kultúra .pohoda 24.06.2018

Zvláštnych hudobných dív sa na hudobnej scéne, ako aj na samotnej Pohode za posledné roky objavilo niekoľko. Aurora však aj medzi nimi vyniká. Je ešte zvláštnejšia.

Načo na Pohodu? Na Glass Animals

Načo na Pohodu? Na Glass Animals

.filip Olšovský .kultúra .pohoda 18.06.2018

Aféra Watergate má takmer päťdesiat rokov a počul o nej už asi každý. Aféra pineapplegate má rok a vďaka Pohode si možno užijeme jej pokračovanie.

Načo na Pohodu? Na GusGus

Načo na Pohodu? Na GusGus

.filip Olšovský .kultúra .pohoda 11.06.2018

Spomedzi známych islandských hudobníkov zavítali na Pohodu za posledné roky takmer všetci. Toto leto sa zoznam doplní o jedno z posledných dôležitých mien tejto severskej scény. GusGus.

  • 1
  • 1. stránka z 2
  • 2