Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.osobnosti
.týždeň

Kreslo pre Františka mikloška

.františek Mikloško .časopis .osobnosti 16.10.2016

Každý rok 24. apríla putujú státisíce Arménov k Pamätníku obetí genocídy na vrchu Cicernakaberd v Jerevane. Tam si položením ruží pripomínajú 1,5 milióna obetí genocídy, ktorú v roku 1915 vykonala Osmanská ríša.

.týždeň

Olej na brade

.ambróz Martin Štrbák .časopis .osobnosti 16.10.2016

Pri jednom stretnutí v deväťdesiatych rokoch si prítomní kňazi doberali môjho spolubrata, keď mu citovali stotridsiaty tretí žalm a jeho úvodné verše.

Priama reč Lucie Piussi: Flašíkove hodiny

Priama reč Lucie Piussi: Flašíkove hodiny

.lucia Piussi .časopis .osobnosti 16.10.2016

„Flašíkove hodiny/bijú štyri hodiny“. V hlave mi poletuje posmešná parafráza. V deň pohrebu prezidenta Michala Kováča sme si snáď konečne uvedomili mocnú, očistnú silu času. 

.týždeň

Kreslo pre františka mikloška

.františek Mikloško .časopis .osobnosti 09.10.2016

Pápež František vymenoval nového hovorcu Vatikánu, amerického laika Grega Burka. Jeho zástupkyňou sa stala novinárka španielskeho pôvodu Paloma Overej.

Neber sa tak vážne!

Neber sa tak vážne!

.christoph Schönborn .časopis .osobnosti 09.10.2016

Kto by povedal sluhovi po tom, čo sa vrátil z poľa: „Hneď si poď sadnúť k stolu?“ Nepovie mu skôr: „Priprav mi večeru, opáš sa a obsluhuj ma, kým sa nenajem a nenapijem; ty budeš jesť a piť až potom?“

Štátna škôlka – epilóg

Štátna škôlka – epilóg

.lucia Piussi .časopis .osobnosti 09.10.2016

Pobyt nášho syna v štátnej škôlke trval týždeň. Viac sme sa na to dívať nezvládli. Začal sa správať agresívne. Keď sme večer prichádzali na ihrisko, bál sa tam vkročiť. 

.týždeň

Kreslo pre Františka Mikloška

.františek Mikloško .časopis .osobnosti 02.10.2016

V minulých dňoch som zažil dotyk s dvoma generáciami slovenských emigrantov. Najprv sme spolu s Čarnogurskými v Unterhachingu navštívili Imricha Kružliaka, ktorý sa blíži k 102. roku života. 

.týždeň

Otcovská záchrana

.brat Filip .časopis .osobnosti 02.10.2016

Nejaká téma vždy akosi výrazne zasvieti a potom zhasne. Kým je na pretrase, nejeden pisateľ sa jej chce zmocniť a nasvietiť ju z málo videného uhla. A popri toku udalostí sa zvykne prehliadnuť aj mediálne síce menej zaujímavá, no mimoriadne silná udalosť.

Priama reč Lucie Piussi: Telefonát

Priama reč Lucie Piussi: Telefonát

.lucia Piussi .časopis .osobnosti 02.10.2016

Prípravka na adopciu vás na to nepripraví. Je možné milovať dieťa, ktoré ste ešte nevideli? Na ktoré ste sa dívali len z oxeroxovanej fotografie kolíznej opatrovateľky? Som čerstvým dôkazom, že áno. Je to možné.

.týždeň

Srdcom sestry Hermany

.hermana Jaroslava Matláková .časopis .osobnosti 26.09.2016

Máme za sebou pekný štátny sviatok. Sedembolestnú. Asi ho väčšina obyvateľstva nechápe, ale to nevadí. Ide o sviatok patrónky Slovenska.