Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.nový svet
O autách a Detroite

O autách a Detroite

.ján Košturiak .spoločnosť .nový svet 26.04.2020

Posledné roky naznačujú problémy automobiliek. Zatvárali sa fabriky tam, kde nezvládli tlak na znižovanie nákladov. Vírus automobilky zastavil. A zdá sa, že ich zlaté časy sa definitívne skončili.

Reštart po víruse

Reštart po víruse

.ján Košturiak .stĺpčeky .nový svet 12.04.2020

V mnohých krajinách sa dnes hľadá balansovanie medzi „vypnutím“ ekonomiky a bojom proti vírusu. Hľadajú sa stratégie reštartu a návratu do pôvodného stavu. Reštart bude, ale do pôvodného stavu sa svet už nevráti. Bude iný.

Vírus inovácií

Vírus inovácií

.ján Košturiak .spoločnosť .nový svet 29.03.2020

Život sa zastavil. Bojujeme s dvoma druhmi vírusov: koronavírusom a korumpovírusom. A ľudia inovujú. Pavel Dvořák v Šanghaji organizuje ľudí, ktorí pomáhajú nakupovať pomoc pre Slovensko. Posielajú zoznamy vecí pre nemocnice a rozdiely v cenách sú až 300 percent. Treba sa v tom vyznať.

Opraviť spoločnosť

Opraviť spoločnosť

.ján Košturiak .spoločnosť .nový svet 15.03.2020

Tak ako máme holistickú medicínu, mali by sme mať aj holistickú politiku. Mala by tri hlavné zložky: občanov, politikov a odborníkov. Občania by sa mali podieľať na spravovaní krajiny a politici musia s nimi komunikovať častejšie ako raz za štyri roky. Najlepšie v reálnom čase.

Rýchlosť

Rýchlosť

.ján Košturiak .spoločnosť .nový svet 01.03.2020

Číňania postavili nemocnicu za desať dní. Jednoduchšiu vraj postavili aj za 48-hodín a železničnú stanicu za jediný deň. To je rýchlosť.

Obor sa zobudil

Obor sa zobudil

.ján Košturiak .slovensko .nový svet 16.02.2020

„Čína je spiaci obor. Nechajte ho spať, lebo keď sa zobudí, zatrasie svetom,“ povedal Napoleon Bonaparte. Bol som v poslednom období v Číne niekoľkokrát.

Krajina rozprávok

Krajina rozprávok

.ján Košturiak .spoločnosť .nový svet 02.02.2020

Hrnček var, kúzelný mešec, stolček prestri sa. Keď sme boli deti, takto nám predstavovali svet v rozprávkach. Lenže tak podnikanie a ekonomika nefungujú.

.týždeň

Správcovia a služobníci

.ján Košturiak .spoločnosť .nový svet 19.01.2020

Podnikateľov niekedy považujú za boháčov, ktorí zarobili na úkor dodávateľov, zamestnancov alebo zákazníkov. Princíp podnikania je však úplne opačný: služba a úžitok pre druhých.

.týždeň

Cudzie chceme a svoje dáme

.ján Košturiak .spoločnosť .nový svet 05.01.2020

Ak porovnávame dnešný svet s minulosťou, tak je zložitejší, rýchlejší a kladie na ľudí vyššie nároky. Podniky a spoločnosti sa menia. Hierarchické štruktúry sú nahrádzané sieťami a direktívne riadenie leadershipom, ktorý vytvára podmienky na rozvoj talentov.

Ticho

Ticho

.ján Košturiak .spoločnosť .nový svet 15.12.2019

Žijeme v ukričanom svete. Všade je veľa kriku, podnetov, hlasnej hudby a prázdnych hesiel. Poznám manažérov, ktorí hltajú desiatky kníh, navštevujú semináre a neustále niečo začínajú. Nemajú čas sadnúť si, preosiať svoje myšlienky a nájsť podstatu.

  • 1
  • 1. stránka z 4
  • 2
  • 3
  • 4