Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.architektúra
.týždeň

Architektúra alebo stavebná produkcia?

.henrieta Moravčíková ..ako je to (s)právne .architektúra 11.11.2012

Keď som roku 2009 sumarizovala v knihe Nová slovenská architektúra architektonické dianie v našej krajine v uplynulom desaťročí, musela som konštatovať, že z architektonického hľadiska išlo dlhodobo o jedno z najúspešnejších období.

.týždeň

Prečo vyhrali?

.eva Čobejová .časopis .architektúra 21.10.2012

Na Slovensku sa na jeseň udeľujú až tri prestížne ceny, ktoré oceňujú dobrú architektúru. Jedna z týchto súťaží už pozná svojich víťazov – udelené boli ceny CE•ZA•AR.

.týždeň

Musíme byť iní a lepší

.časopis .architektúra 23.09.2012

V Trenčíne sa pripravuje veľký urbanistický projekt, vďaka ktorému sa mesto priblíži k rieke Váh. O tom, čím je tento projekt unikátny, sme sa rozprávali s hlavným architektom Trenčína Martinom Beďatšom a garantom projektu, bývalým hlavným architektom mesta Hamburg Petrom Gerom.

.týždeň

Veselo decentný dom

.eva Čobejová .časopis .architektúra 02.07.2012

V medzivojnovom období špičkových architektov vzrušovala predstava kvalitného bývania pre široké masy. Navrhovanie dobrých a cenovo prístupných bytových domov bola veľká výzva. Dnes je to v architektúre skôr okrajová téma.

.týždeň

Lacno oblepiť a pestro natrieť!

.eva Čobejová .časopis .architektúra 20.05.2012

Naše sídliská rýchlo menia svoj vzhľad. Zateplené a jasavými farbami vymaľované domy však začínajú vzbudzovať rozpaky aj kritiku. Je toto správna cesta?