Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Štefan Hríb
.štefan Hríb
Ako šéfredaktor spája rôzne svety a názory do tvorivého celku. Najradšej píše o veciach, na ktoré panuje jasný názor a pritom je to inak. Začínal s výskumom supravodivosti, neskôr pracoval v Lidových novinách, Rádiu Slobodná Európa a Domino Fóre. Dúfa, že .pod lampou sa naučil počúvať ľudí. Jeho charakteristická vlastnosť je hlad – po vzťahoch, kvalite, nových veciach, elementárnom dobre. Voľný čas trávi futbalom, tenisom a pri víne s priateľmi, ale aj s úplne stratenými existenciami. Rád hrá hry typu Plants versus zombies a okrem Ridleyho Scotta pozerá aj dojáky à la Titanic. Ako neprávom vyhlásený moralista a rusofób má rád Slovan v KHL.
.posledné
.týždeň

Komunálny pocit

.štefan Hríb .časopis .editorial

Vždy som bol voliť, vo všetkých voľbách, aj teraz. Vždy som mal koho, aj teraz. Ale prvý raz mám akýsi čudný, vracajúci sa pocit, že bola prekročená hranica, za ktorou som nikdy nechcel byť.

.týždeň

Prečo pôjdem voliť

.štefan Hríb .časopis .editorial

Komunálne voľby nie sú veľmi lákavé. Ani správanie mnohých komunálnych politikov. Ale .týždeň v sobotu voliť pôjde. Skôr z povinnosti, ale to predsa nie je málo. A našli sme aj kandidátov, ktorí stoja za to.

.týždeň

Priateľ

.štefan Hríb .časopis .editorial

Keď niekto nečakane zomrie, je to tragédia. Ale keď niekomu zavraždia priateľa, čo je to? Čo sa nám to v chladnú pondelkovú noc vlastne stalo? Nespím, tápem, hľadám silu a slová. Nenachádzam.

.týždeň

Ernest!

.štefan Hríb .názory

V piatok večer sme spolu popíjali víno a hľadali slová na popis Slovenska. V pondelok pred polnocou mi prišla správa, že ťa, Ernest, zastrelili. To je krutá odpoveď?

.týždeň

Odklad búrky

.štefan Hríb .časopis .editorial

Trnka nie je zvolený, zatiaľ. Uff. A možno ani nebude. No to je skvelé. Nemáme koalíciu, ktorá mení krajinu, ale takú, ktorá s vypätím všetkých síl dokáže odsunúť vlastné zlo na neskôr. Už toto oslavujeme.

.týždeň

Križovatka Ivety Radičovej

.štefan Hríb .časopis .editorial

V čase primárok SDKÚ som napísal, že Ivan Mikloš, Dzurindov dvojník, bude lepší líder ako Iveta Radičová. Napriek tomu, že si to stále myslím, nemôžem dnes inak, než sa zastať predsedníčky vlády.

.týždeň

Dzurindova Trnka

.štefan Hríb .časopis .editorial

Umožniť Trnkovi, aby sa na ďalších sedem rokov uchádzal o šéfa prokuratúry, je vlastizrada. Navyše, Dzurinda sa týmto činom dobrovoľne prihlásil do roly rozbíjača Radičovej vlády. Čo s ním?

.týždeň

Kto je Viktor Orbán?

.štefan Hríb .časopis .editorial

Milí slovenskí konzervatívci, ale aj liberáli, no najmä vy, naši spoloční maďarskí priatelia, mám na vás veľkú prosbu. Pomôžte mi odpovedať na otázku, kto je Viktor Orbán.

.týždeň

Nemáme dôveru

.štefan Hríb .peter Bálik .časopis .rozhovor

Keď sme mu povedali, že sedí na stoličke, ktorá je druhým najsledovanejším postom na Slovensku, hneď po predsedovi vlády, súhlasne sa usmial. Nový šéf futbalového zväzu to bude mať veľmi ťažké, v slovenskom futbale je roboty ako na kostole. Ján Kováčik.

.týždeň

100 dní

.štefan Hríb .časopis .editorial

Krátko po voľbách sa zdalo, že takmer nastal zázrak. Ficovu družinu lúpežníkov vystriedala kultivovanejšia zostava. Už po sto dňoch prichádza vytriezvenie. Je táto koalícia ako Fico s Mečiarom a Slotom?