Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Peter Bálik
.peter Bálik
V .týždni má na starosti hudbu, šport a často spolupracuje aj na fototéme. Rád píše o hudbe a ešte radšej ju hrá. Zbiera platne, staré aj nové. Všetky peniaze, ktoré neminie za vinyl, považuje za vyhodené peniaze, nakupovanie iných vecí nepovažuje za zaujímavú činnosť, preto aj svoje obľúbené tričká a klobúky nosí až do roztrhania. Má rád nekonečné debaty o futbale, fandí pražskej Bohemke. Hrá v skupine Živé kvety.
.posledné
.týždeň

Rolling Stones vo vyhnanstve

.peter Bálik .časopis .hudba

Je možné s tým istým albumom vyhrať po dlhých rokoch hitparádu? Je to v podstate vylúčené, no čo sa podarilo rokenrolovej legende menom The Rolling Stones presahuje hranice chápania.

.týždeň

Rokenroloví šprti

.peter Bálik .časopis .hudba

Japandroids. Na plagáte Pohody sú malým písmenom, no pre ľudí, ktorí majú radi energický garážový rock, môžu byť vrcholom festivalu. Táto dvojčlenná kanadská skupina sa za posledný rok stal vo svete veľkou senzáciou. Ich debutový album Post-Nothing sa v minuloročných anketách o nahrávku roka umiestnil na predných miestach. Japandroids, fungujúci od roku 2006, tvoria gitarista a spevák Brian King a bubeník David Prowse, ktorého sme na telefóne zastihli v aute na ceste do Štokholmu.

.týždeň

Slovenský tím dospel

.peter Bálik .časopis .šport

„Weissova búrka s médiami bola na prospech veci,“ hovorí známy český tréner a spolukomentátor zápasov v ČT Jozef Csaplár na druhý deň po zápase Slovákov s Talianskom.

.týždeň

Česko-slovenská scéna 1.

.peter Bálik .časopis .hudba

V našom seriáli o festivale Bažant Pohoda sme prešli celým svetom a zostáva nám už len domáca scéna. V rámci našej scény si privlastníme aj českých hudobníkov, ku ktorým máme stále veľmi blízko.

.týždeň

Vuvuzela za to nemôže

.peter Bálik .časopis .šport

Ach, tá nešťastná vuvuzela. O jednoduchej trúbe, hučiacej z našich televízorov, sa pomaly hovorí častejšie ako o samotnom futbale na Majstrovstvách sveta v Južnej Afrike.

.týždeň

Pohoda Backstage - Vôňa Ameriky na Pohode

.peter Bálik .časopis .hudba

Bažant Pohoda sa rokmi profiluje ako „britský“ festival, pretože najviac hudobníkov prichádza na trenčiansku akciu práve z ostrovov. No bez amerických umelcov by nebolo medzinárodné zastúpenie na tomto najlepšom slovenskom festivale úplné.

.týždeň

Vôňa Afriky v Korutánsku

.peter Bálik .časopis .šport

Je to 350 km. Neexistuje vzdialenosť, ktorú by neprekonal futbalový fanatik, ktorý chce vidieť svoj tím. Tých 350 km je nič v porovnaní s cestou, ktorú o týždeň absolvujú slovenskí priaznivci, ochotní vidieť našu reprezentáciu na Majstrovstvách sveta v Južnej Afrike. Tristopäťdesiat kilometrov, takú vzdialenosť sme spolu s tromi tisíckami Slovákov absolvovali autom do Klangenfurtu, kde naša reprezentácia odohrala prípravný zápas s Kamerunom.

.týždeň

Kočovný cirkus KISS

.peter Bálik .časopis .hudba

KISS zahrali minulú sobotu v Bratislave. Bol to dobrý rokenrolový cirkus alebo lacná púťová atrakcia? Všetko dohromady.

.týždeň

Nevedel som, či prežijem

.štefan Hríb .peter Bálik .časopis .hudba

„V posledných dvoch-troch týždňoch som povedal úplne všetko. Namiesto rozhovoru navrhujem moju veľkú fotografiu, prípadne iný súbor, ktorý si to zaslúži,“ hovorí nám spevák Richard Müller, ktorému nedávno vyšiel nový album Už. Keď sa pred rokom bavil s .týždňom, hovoril, že je smutný. No teraz sa v jeho trápení mihne nejaký ten úsmev.

.týždeň

Robert Křesťan: Preklady Dylana sú ako krížovka

.peter Bálik .časopis .fenomén

Známy český spevák Robert Křesťan je jedným z najväčších Dylanových fanúšikov spomedzi českých hudobníkov. Pred tromi rokmi nahral album Dylanovky s prekladmi Bobových textov.