Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Michal Oláh
.michal Oláh
V .týždni má na starosti spoločenské témy, hlavne sociálnu oblasť. Rád kriticky rozmýšľa o domácej politike, menšinách, náboženstve a zákutiach medziľudských vzťahov. V .klube pod lampou moderuje pravidelné diskusie .blížni Michala Oláha. Myslí si, že konzervativizmus a liberalizmus sú falošnou voľbou, pretože sa do nich nedá napasovať rozmanitosť ľudských životov. Jeho vzorom je svätý Dismas - zločinec ukrižovaný napravo od Krista, preto má bližšie ku pravičiarom. Má zlú pamäť na mená, počúva len československú muziku a beznádejne sa snaží schudnúť.
.posledné
Mlčiaci pápež

Mlčiaci pápež

.michal Oláh .stĺpčeky 24.10.2017

Profesor Tomáš Halík sa spoločne s viedenským teológom, profesorom Paulom Zulehnerom postavili proti vnútrocirkevným útokom miereným voči pápežovi Františkovi.

Behám za chudobných

Behám za chudobných

.michal Oláh .spoločnosť 22.10.2017

Na okraji druhého najväčšieho slovenského mesta žije na pozemkoch bývalých skleníkových záhrad viac ako 250 bezdomovcov a bezdomovkýň. Niektorí v unimobunkách, iní v murovaných domoch a tí, čo najviac milujú slobodu, spoločne vo veľkej hospodárskej hale.

Resoty očami Michala Oláha

Resoty očami Michala Oláha

.michal Oláh .stĺpčeky 22.10.2017

„Chlapi, ideme k Bráne slobody, pozrieme si bustu Antona Srholca, bol tam už aj prezident,“ snažil som sa motivovať našich chlapov z Resocializačnej komunity Antona Srholca na výlet na Devín. 

Vlado Sendrei: Hudba mení pohľad na Rómov

Vlado Sendrei: Hudba mení pohľad na Rómov

.michal Oláh .rozhovory 04.10.2017

„Nemáš pre nás ubytovanie? Lacné alebo zadarmo,“ ozvalo sa v telefóne po zdvihnutí neznámeho čísla. „Skúsim zohnať na internáte, ale prídeš nám zahrať na akciu,“ reagoval som. S Vladom sa dá spraviť obchod hneď alebo nikdy. Následne zakričal: „Ale benzín nám zaplatíš tiež a na raňajky tresku“.

Stretol som sa s rómskym kráľom

Stretol som sa s rómskym kráľom

.michal Oláh .spoločnosť 16.09.2017

Mohutná zlatá reťaz s veľkým krížom, pečatný prsteň v štýle Versace, čierne Porsche Panamera a úctivé úklony prichádzajúcich hostí vyvolali pocit stretnutia s monarchom. Slovenský rómsky kráľ Róbert I. nás prijal v luxusnom hoteli, kde na jemný pokyn rukou stíchla hudba.

Útek z Afriky, útek z chudoby

Útek z Afriky, útek z chudoby

.michal Oláh .spoločnosť 06.09.2017

„Ibi, ty si tu najlepší Slovák. Postíš sa, dávaš almužnu, si spravodlivý, nepiješ a pracuješ každý deň 10-12 hodín,“ žartujeme často s naším moslimským priateľom. Vždy sa len skromne usmeje a niekam ujde. Je dobrým vzorom pre celú našu komunitu RESOTY už sedem rokov.

Peter Kalmus: Sloboda je pre mňa všetkým

Peter Kalmus: Sloboda je pre mňa všetkým

.michal Oláh .spoločnosť 04.09.2017

Najvýraznejším slovenským bojovníkom proti symbolom totality je kráľ undergroundového umenia Peter Kalmus. Ako vníma slobodu, Boha, umenie a koho bude voliť, to sa dozviete v rozhovore s absolventom mediálnej školy .týždňa.

Každý sa počíta

Každý sa počíta

.michal Oláh .spoločnosť 28.07.2017

Predstava bežného Európana o Afrike sa zvyčajne končí niekde medzi Tuniskom a Egyptom. Zvyšných 50 štátov je zahalených tajomstvom, strachom z cudzincov a pri potulkách touto časťou Afriky zvláštnym pocitom z toho, že ste jediným belochom na ulici.

Africké slumy nie sú ako rómske osady

Africké slumy nie sú ako rómske osady

.michal Oláh .rozhovory 26.06.2017

Sociálna pracovníčka Dária Kimuli žije v Keni. Pôvodne sem prišla iba nakrátko, aby pomáhala s logistikou. Našla si tu však manžela a usadila sa v Afrike.