Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Michal Oláh
.michal Oláh
V .týždni má na starosti spoločenské témy, hlavne sociálnu oblasť. Rád kriticky rozmýšľa o domácej politike, menšinách, náboženstve a zákutiach medziľudských vzťahov. V .klube pod lampou moderuje pravidelné diskusie .blížni Michala Oláha. Myslí si, že konzervativizmus a liberalizmus sú falošnou voľbou, pretože sa do nich nedá napasovať rozmanitosť ľudských životov. Jeho vzorom je svätý Dismas - zločinec ukrižovaný napravo od Krista, preto má bližšie ku pravičiarom. Má zlú pamäť na mená, počúva len československú muziku a beznádejne sa snaží schudnúť.
.posledné
Čím môže kauza Borisa Kollára pomôcť Slovensku

Čím môže kauza Borisa Kollára pomôcť Slovensku

.michal Oláh .názory 25.06.2023

Mrzí ma, s akou ľahkosťou prehrmeli Slovenskom vety Borisa Kollára o jeho násilí spáchanom na matke jeho dieťaťa. Nad jeho perfídnymi argumentami sme sa pohoršili, napísali pár pobúrených článkov, vyzvali OČTK konať, pričom dúfame, že mu to spočítajú aspoň voliči v septembrových voľbách. Viac sme spraviť nevedeli, nechceli alebo nemohli.

.blížni Michala Oláha: Význam terénnej sociálnej práce na Slovensku
1:03:39

.blížni Michala Oláha: Význam terénnej sociálnej práce na Slovensku

.michal Oláh .video 23.06.2023

Terénna sociálna práca posilňuje a aktivuje vnútorný potenciál jednotlivcov a vďaka zmocňovaniu napomáha zmierňovať dôsledky sociálneho vylúčenia a chudoby.

Rusi ostreľujú hlavne miesta, kde dobrovoľníci zvážajú ľudí evakuovaných po povodni

Rusi ostreľujú hlavne miesta, kde dobrovoľníci zvážajú ľudí evakuovaných po povodni

.michal Oláh .rozhovory 13.06.2023

Stanislav Valeriyovych Zhadan viedol pred celoúzemnou vojnou na Ukrajine dobrovoľnícku mimovládnu organizáciu „Hunters Kharkov“ (Lovci Charkova), ktorej úlohou bolo mapovať a nahlasovať drogových dílerov v Charkove. Dnes vedie humanitárny tím v najhorúcejších vojnových zónach Ukrajiny, posledné dni pomáha obetiam záplav v Chersonskej oblasti. Náš krátky rozhovor vznikal telefonicky na niekoľkokrát v prestávkach počas evakuácie zaplavených dedín. ​

.blížni Michala Oláha: Kam smeruje kvalita sociálnych služieb na Slovensku
1:12:10

.blížni Michala Oláha: Kam smeruje kvalita sociálnych služieb na Slovensku

.michal Oláh .video 08.06.2023

Pod kvalitou sociálnych služieb si zrejme každý z nás predstavuje niečo iné. Dokonca aj jednotliví poskytovatelia sociálnych služieb môžu mať o nej rozličné predstavy, na základe toho, na čo sú zvyknutí, čo sa im osvedčilo... Pre moderné sociálne služby je to však už v súčasnosti málo. Predstavy o ich kvalite sa postupne štandardizujú, aby mal každý prijímateľ a prijímateľka porovnateľný prístup k tomu, čo sa podľa náročných (aj medzinárodných) ľudsko-právnych kritérií dá považovať za kvalitné. Povieme Vám, ako k takejto štandardizácii prispel národný projekt Kvalita sociálnych služieb realizovaný na Slovensku v rokoch 2019-2023.

Obetí sexuálneho násilia na deťoch bolo viac, ako si diecéza bola ochotná pripustiť

Obetí sexuálneho násilia na deťoch bolo viac, ako si diecéza bola ochotná pripustiť

.michal Oláh .názory 24.05.2023

„Sexuálne zneužívanie duchovenstvom bolo v katolíckej cirkvi USA oveľa častejšie, ako jej predstavitelia pripúšťajú,“ uviedli v dnešnom článku pre americké katolícke noviny America Magazine Kathleen Foody a Michael Tarm s odvolaním sa na výsledky najnovšieho vyšetrovania.

Srholec matkám

Srholec matkám

.anton Srholec .michal Oláh .spoločnosť 14.05.2023

Presne pred desiatimi rokmi napísal Anton Srholec pre .týždeň jeden zo svojich listov venovaný svojej matke. Pri príležitosti dnešného medzinárodného Dňa matiek vám jeho časť venovanú až nadpozemskej skúsenosti so Srholcovou matkou prinášame.

.blížni Michala Oláha: Závislí na sexe
1:12:22

.blížni Michala Oláha: Závislí na sexe

.michal Oláh .video 06.05.2023

Posledné týždne prebieha na Slovensku viac emotívna ako vecná mediálna pseudodiskusia o porne. Psychiatrička Zuzana Hupková s preventistkou Líviou Halmkan hovoria v diskusii redaktora .týždňa a sociálneho pracovníka Michala Oláha o aktuálnych príbehoch slovenských sexoholikov, ktorým táto závislosť zničila život, skúsenostiach s negatívnym vplyvom porna na deti, snahách o obmedzenie prístupu k pornu podľa vzoru niektorých západných krajín a reálnosti návrhu poslanca Martina Čepčeka obmedziť porno na Slovensku. Pozvanie do relácie prijal aj anonymný sexoholik Stanislav.

Liliia prosí Bratislavčanov o pomoc pre zbombardovanú Umaň

Liliia prosí Bratislavčanov o pomoc pre zbombardovanú Umaň

.michal Oláh .slovensko 04.05.2023

Dnes sa nám podarilo spojiť telefonicky s Lilliou Kushnirenko a jej priateľkou Katyou, ktorá je preživšou obyvateľkou zbombardovaného domu v Umani. Obe ženy nám opísali situáciu v meste a adresovali prosbu o pomoc pre obete ruského raketového útoku na civilné obyvateľstvo v ich rodnom meste.

Takto sme na tom s humorom

Takto sme na tom s humorom

.michal Oláh .názory 01.05.2023

Vyše 3800 ľudí si do dnešného dňa prečítalo môj článok z 15. apríla 2023 „Ako ste na tom s humorom?“. Ozvalo sa ich len niekoľko. Škoda, že nie je viac humoru. Hlavne na Slovensku, kde smiech na verejnosti už skoro nepočuť. Z toho mi vychádza, že máme radšej kritiku ako humor.

Humorista Mojmír Procházka: Ktoré vtipy o Anne Záborskej sú za čiarou?

Humorista Mojmír Procházka: Ktoré vtipy o Anne Záborskej sú za čiarou?

.michal Oláh .rozhovory .rozhovor 28.04.2023

Čo si myslí o prestrelenom humore Petra Tkačenka a Rada Ondřejíčka, ktoré vtipy o Anne Záborskej sú podľa neho za čiarou, ako mali liberáli reagovať na kauzu Magušinová. O tom, v čom sú voči sebe liberáli a konzervatívci neféroví a čo znamená prejsť „testom Zuzany Kovačič Hanzelovej“, sme sa rozprávali s humoristom a hercom Mojmírom Procházkom.