Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Téma .týždňa: Vysoká hra nízkych

.týždeň .témy .téma

Pohľad na koalíciu napĺňa všetkým možným, len nie nádejou. Už všetci vieme, že toto sa musí nejako rozseknúť, žiadna z možností nie je dobrá a nervy praskajú. Ide o osud Slovenska.

Téma .týždňa: Vysoká hra nízkych
17. marec 2021 Bratislava: Premiér Igor Matovič dostal minulý týždeň ultimátum od Richarda Sulíka a Veroniky Remišovej, aby prenechal premiérsku stoličku niekomu inému. Či sa tak stane, sa dozvieme v najbližších dňoch. Foto: BRANISLAV BIBEL/SITA

OBSAH

Dni, ktoré nás vyzliekli .štefan Hríb .martin Mojžiš
Falošný mesiáš .štefan Hríb
L

Dni, ktoré nás vyzliekli

.štefan Hríb .martin Mojžiš .témy

Na začiatku minulého týždňa vypukla koaličná kríza už aj oficiálne, a potom už len tlela. Ale tlela spôsobom, z ktorého bolo jasné, že oheň sa ešte len rozhorí. Jednotliví aktéri sa pritom správali presne tak, ako sa dalo očakávať. Aj keď niektorí dokázali prekvapiť.

určujúcim dňom bol pondelok, ktorý priniesol očakávané tlačové konferencie strán Sloboda a Solidarita a Za ľudí, a tiež neočakávanú tlačovú konferenciu Sme rodina. Zvyšok týždňa sa potom niesol už len v znamení pred verejnosťou skrytých vyjednávaní, mlčiaceho Facebooku predsedu vlády a ťažko zrozumiteľnej politicko-tanečnej kreácie podpredsedníčky vlády. 

Na to všetko sa z úctivej vzdialenosti pozerali dve až tri svorky vlkov. V očiach im blčali šialené ohníčky a pomedzi vycerené zuby im na zem odkvapkávali pomerne besné sliny. Nie, koaličné strany nehrali bežnú politickú hru. Rozhodovali o tom, či sa podarí zachrániť túto krajinu pred vskutku strašidelným nebezpečenstvom.

sas

Všeličo sa dá Richardovi Sulíkovi vyčítať, medzi iným malý rešpekt k pandémii či opakované oslabovanie vlastnej strany riešením vnútrostraníckych konfliktov metódami, ktoré boli demokratické len de iure. Minulý týždeň však zvládol výborne. Na pondelkovej tlačovej konferencii bol napriek evidentnej únave pokojný, jasný, rozhodný a pritom neútočný. Desať dní, ktoré dal Matovičovi na odstúpenie z postu premiéra, považovali niektorí komentátori za chybu, v skutočnosti to však bolo rozvážne rozhodnutie – nehovoriac o tom, že keby dal predsedovi vlády tri alebo päť dní, tí istí komentátori by ho obviňovali z unáhlenosti a z prílišnej agresivity.

Predseda SaS Richard Sulík vraví, že ak Igor Matovič neodstúpi do stredy z pozície premiéra, jeho strana odíde z koalície a všetci ministri za túto stranu podajú demisiu. SaS má momentálne troch ministrov. JAROSLAV NOVÁK/TASRPredseda SaS Richard Sulík vraví, že ak Igor Matovič neodstúpi do stredy z pozície premiéra, jeho strana odíde z koalície a všetci ministri za túto stranu podajú demisiu. SaS má momentálne troch ministrov.

Počas týždňa potom nenechal nikoho na pochybách o tom, že všetko myslí úplne vážne. Svoj pevný

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

.diskusia
.posledné
.neprehliadnite