Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Dosť bolo menšieho zla

Dosť bolo menšieho zla

.michal Magušin .filip Minich .témy

Výsledky komunálnych volieb priniesli niekoľko vážnych otázok. Prečo súčasná moc slabne? Ako čítať výsledky opozičných strán a nezávislých kandidátov? Sú trendy z komunálu prenosné do parlamentných volieb?

Musíme vytvoriť kybernetický ekosystém

Musíme vytvoriť kybernetický ekosystém

.michal Magušin .témy

Založil systém kybernetickej ochrany štátu Izrael, ktorý inšpiroval celý svet. Ako to dosiahol, aké sú jeho nové výzvy a čo ho v živote motivuje? Isaac Ben-Israel.

Putinova digitálna armáda

Putinova digitálna armáda

.filip Minich .témy

Novodobé vojsko zložené z hekerov a konšpirátorov útočí na Západ. Objavuje sa čoraz viac dôkazov o tom, že Kremeľ podporuje celú armádu ľudí, ktorí cielene šíria a propagujú „ruský pohľad na svet”.

Vojna jednotiek a núl

Vojna jednotiek a núl

.alexandra Minich .matúš Dávid .témy

Kybernetické hrozby sa stali realitou bežného života a je len otázkou času, keď svoje aktivity presunú do virtuálneho priestoru aj teroristi. Aké škody môžu napáchať? A akým kybernetickým hráčom je Slovensko?

Odomkýname: Bratislavský Manhattan

Odomkýname: Bratislavský Manhattan

.redakcia .témy

Bratislava prechádza radikálnou zmenou. Bude hlavné mesto krajšie, modernejšie a svetovejšie? Alebo tu vyrastá nefunkčná megalomanská zóna, na ktorej sa iba nabalia developeri?

100 rokov krehkej republiky

100 rokov krehkej republiky

.redakcia .témy

Vznik Československa v roku 1918 bol bodkou za monarchiou v strednej Európe. Nový štát stál na princípoch demokracie, no od prvých dní musel bojovať o svoju krehkú existenciu. Prvá republika odolávala dvadsať rokov.

Rok po voľbách: Napĺňajú župani očakávania?

Rok po voľbách: Napĺňajú župani očakávania?

.michal Magušin .michal Oláh .témy

Od župných volieb, ktoré v ľuďoch zobudili veľa nádejí na pozitívnu zmenu, uplynul takmer rok. Zisťovali sme, ako dodržiava šestica nových županov predvolebné sľuby.

.týždeň

Najväčší problém sú darcovia

.elena Akácsová .témy

Profesor Tibor Hlavatý, internista, gastroenterológ z Gastroenterologického a hepatologického oddelenia V. internej kliniky LFUK a UNB ako prvý na Slovensku používa od konca minulého roka FMT na liečenie chronického zápalu hrubého čreva.

Krst baktériami

Krst baktériami

.denisa Gdovinová .témy

Ako sa vlastne črevná mikrobióta začne budovať? Kedy tie dobrácke baktérie naskáču na dieťa prvýkrát? Odpovede na tieto otázky sú absolútne kľúčové. Baktérie, ktoré nachytáme pri narodení, s nami zostanú po celý život.

.týždeň

V zdravom čreve je niečo, čo zatiaľ nepoznáme

.elena Akácsová .témy

Molekulárny biológ a lekár Roman Gardlík z ústavu Molekulárnej biomedicíny sa mikrobiómu venuje len okrajovo. A hoci ho mrzí, že na Slovensku sme ďaleko za svetom, nabáda na opatrnosť pri používaní liečby, ktorá nie je poriadne preskúmaná.