Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Ideálny kandidát

.martin Mojžiš .štefan Hríb .eva Čobejová .témy

Ak sa Andrej Kiska rozhodne nekandidovať v budúcich prezidentských voľbách, otvára sa otázka o najlepšom nástupcovi.

Ideálny kandidát MICHAL BURZA/SITA Jedným z kandidátov v prvom kole slovenských prezidentských volieb v roku 2009 bol muž Novembra a kresťanský demokrat František Mikloško.

k tejto otázke môžeme pristupovať pragmaticky a pýtať sa, kto by bol dobrým kandidátom a zároveň mal vysoké šance na zvolenie. Ale môžeme sa pýtať aj inak: Kto by bol ideálnym kandidátom bez ohľadu na logiku stávkových kancelárií? Inými slovami, môžeme sa pýtať, či má Slovenská republika na to, aby bola jej prezidentom osobnosť formátu Václava Havla.

Aké vlastnosti by mal mať takýto človek? V prvom rade by to mal byť muž alebo žena s demokratickým zmýšľaním, prejaveným nielen v samotnom zmýšľaní, ale aj v konkrétnych činoch – najlepšie v aktívnom vystupovaní proti komunizmu a iným formám totality. Mal by to byť niekto vnútorne pevný, pričom slovo „vnútorne“ je rovnako dôležité ako slovo „pevný“.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

.diskusia
.neprehliadnite