Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Hríb, Mojžiš: Čo všetko sa stalo vo voľbách

.štefan Hríb .martin Mojžiš .názory .téma

Boli to v mnohom kľúčové voľby. Čo teda znamená, že ich vyhral Smer? A čo o nás hovorí, že Smer, Hlas, SNS a Republiku volilo päťdesiat percent voličov, pričom ďalších deväť percent dalo hlas pánovi Matovičovi? A naopak, akou správou je úspech PS?

Štefan Hríb

paradoxom výsledku týchto volieb je, že o vláde rozhoduje až tretia strana v poradí. To samo osebe nie je až také zvláštne (je to jediná strana, ktorá má istotu účasti v budúcej vláde) – paradox spočíva najmä v tom, aké výrazne odlišné rozhodnutia môže urobiť taká nevýrazná strana, akou je Hlas. 

Aj keď v skutočnosti už je asi rozhodnuté. Považujeme za takmer isté, že z dvoch možností si Hlas vyberie tú horšiu – toľko sa podľa nás o tejto partii predsa len povedať dá. A to je zároveň všetko, čo sa o nich povedať dá a má. Je to strana, ktorá nehovorí takmer nič, ak aj niečo povie, nedá sa z toho takmer ničomu veriť. Tak načo o nich hovoriť? Všetky ostatné strany a ich volebné výsledky sú zaujímavejšie.

výhra Smeru 

Víťazstvo Smeru (a tiež veľké percentá pre Hlas) znamená, že na Slovensku stačia tri roky na zabudnutie, a to dokonca napriek desiatkam právoplatných rozsudkov nad protagonistami uneseného štátu. Zabudlo sa na únos Vietnamca, na odovzdanie polície pánovi Bödörovi, na sudcov, ktorí súdili podľa želania mocných, na verejné zákazky vždy nevýhodné pre štát, na skrotenú prokuratúru, na skazené tajné služby, na temný biznis s pôdou a dotáciami – aj na Jána a Martinu. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite