Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Worcesterská omáčka, zázrak z pivnice

.jozef Koleják .lifestyle .dobré jedlo

Hovie si na poličke pri rôznych koreninách, hneď vedľa sójovej omáčky či maggi a čaká na svoju príležitosť. Napokon na ňu príde rad, zvyčajne keď sa korení mäso. Všetci ju poznáme, no nevieme jej prísť na meno: worcesterská omáčka.

Worcesterská omáčka, zázrak z pivnice GETTY IMAGES Worcesterská omáčka vynikajúco korení stejky a hodí sa aj do rôznych šalátov.

mali by sme ju dokonca vyslovovať ešte komplikovanejšie, pretože pôvodne sa volá Worcestershire sauce, čiže výslovnosť by potom bola vusterširská omáčka. No v slovenčine sa používa ako worcesterská omáčka (vyslov vorčesterská), takže radšej ostaneme pri nej. Niektoré krajiny sa problémom s vyslovovaním Worcestra vyhli a omáčku pochádzajúcu z tohto mesta jednoducho nazývajú anglická, napríklad Holanďania a Dáni. Jej pôvod je však oveľa zložitejší. Worcesterská omáčka síce vznikla v prvej polovici devätnásteho storočia v Anglicku v meste Worcester, no s jasným zámerom napodobniť rybaciu omáčku, ktorá kraľuje kuchyniam juhovýchodnej Ázie. Ale všetko po poriadku. 

Keď sa lord Marcus Syndys, guvernér Bengálska, vrátil domov do Anglicka, aby si v pokoji užil svoj dôchodok, zrazu zistil, že mu niečo v jeho živote chýba. A síce ostrá a nezameniteľná chuť rybieho dochucovadla, ktorým si korenil stravu na svojom predošlom, značne exotickom pôsobisku. Jeho túžba mať doma znova chute juhovýchodnej Ázie vyvrcholila v naliehavú prosbu, ktorú predostrel v miestnej worcesterskej apatieke dvom chemikom: Johnovi Lea a Williamovi Perrinsovi. Tí neváhali a pustili sa do práce. Možno pri svojom pátraní narazili na zaujímavé recepty ešte z čias, keď sa rybacia omáčka hojne využívala aj v našich európskych končinách. Už v starovekom Grécku a Ríme si ľudia dochucovali jedlá jantárovou a hrozne zapáchajúcou tekutinou, ktorú volali garum alebo liquamen. Vznikala v obrovských kadiach rozumne umiestnených za mestami, pretože v nich nasolené kvasili rôzne malé nevypitvané rybičky, morské potvory spolu s vyvrhnutými vnútornosťami väčších rýb. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite