Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Všetky parky Paríža

Všetky parky Paríža

.david Raška .kultúra

V moderných parížskych parkoch a námestiach, plných hravej, ale rafinovanej, elegantnej a zároveň ľudsky prívetivej poetiky, akoby som vstúpil do iného sveta. Do prostredia, ktoré má ambíciu človeka povznášať.

Šedivá doba, farebný dizajn?

Šedivá doba, farebný dizajn?

.eva Čobejová .elena Akácsová .kultúra

Slovenské múzeum dizajnu zatiaľ nemá stálu expozíciu, ale do konca februára ponúka výstavu dizajnu Československa a NDR zo šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov pod názvom Farebná šeď - Buntes Grau. Hovoríme s jej hlavným kurátorom Marošom Schmidtom.

.týždeň

Minirecenzie

.kultúra

KNIHA Jana Juráňová: Cudzie príbehy; FILM Miesto pri mori; HUDBA Katarína Máliková: Pustvopol;

.týždeň

Elita folklóru?

.elena Akácsová .kultúra .zásah

Tí najlepší z celého Slovenska prichádzajú! Elita slovenského folklóru je na ceste k vám! Veľkolepá folklórna šou Zem spieva. Na jednotke od 28. januára. 

.týždeň

Treba

.kultúra .lifestyle

TREBA ČÍTAŤ A VIDIEŤ Sándora Máraia; TREBA OSLÁVIŤ 60. rokov krňačkových pretekov; TREBA SA PRIHLÁSIŤ na World Music Expo; TREBA SA ZAMASKOVAŤ a ísť do Benátok alebo do Nových Zámkov; TREBA SA POZERAŤ V TELKE Ako slečna Kubelik k šťastiu prišla;

.kniha na víkend: Mačacia krajina

.kniha na víkend: Mačacia krajina

.anton Vydra .kultúra

Tá kniha aj je, aj nie je rozprávkou. Deti nie sú nevyhnutne jedinými adresátmi Rakúsových príbehov. A prečo by aj mali byť? Len preto, že postavy patria do ríše zvierat?

Zakladateľ McDonald's: Rýchlo ďalej zájdeš

Zakladateľ McDonald's: Rýchlo ďalej zájdeš

.filip Olšovský .kultúra .film

V kinách je film o zakladateľovi siete McDonald's Rayovi Krocovi. Venuje sa primárne začiatkom svetoznámej značky. Nasledujúci vývoj firmy je však v mnohom ešte zaujímavejší.

.týždeň

Deväťdesiatky!

.juraj Malíček .kultúra .zásah

Tie boli najviac! Niekto o desať rokov starší by mohol napísať, že osemdesiatky, a mladší tie roky potom, akože je to čisto subjektívna záležitosť spojená s junáctvom, zapálenými lýtkami a prvými besiedkami do nemoty, lenže takto teraz nehráme. 

.týždeň

Minirecenzie

.kultúra

KNIHA Adelaida García Morales: Mlčanie sirén; DIVADLO Pavol Vilikovský: Letmý sneh; FILM Rozpoltený;

Wisława Szymborska: Mozart poézie

Wisława Szymborska: Mozart poézie

.silvia Kaščáková .kultúra .literatúra

Pred šiestimi rokmi doma v Krakove zaspala a už sa nezobudila. Držiteľka Nobelovej ceny za literatúru zomrela na rakovinu pľúc. Úspešná a obľúbená poetka sa vyhýbala verejným vystúpeniam, lebo: „Všetko o mne nájdete v mojich básňach.“