Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.za slušné slovensko
Komentár Veroniky Brunckovej: Šuplíky bez reforiem a lídri bez vízie?

Komentár Veroniky Brunckovej: Šuplíky bez reforiem a lídri bez vízie?

.veronika Bruncková .stĺpčeky .za slušné slovensko 01.08.2020

Pred pár dňami sme večer sedeli na brehu Dunaja na Tyršáku. V ruke vychladené víno a okolo približne tridsiatka tridsiatnikov. Samí úradníci a úradníčky. Išlo o stretnutie ľudí pracujúcich na ministerských inštitútoch. Na úvod je zrejme dobré vysvetliť, že tieto inštitúty sú analytické útvary ministerstiev, ktorých úlohou je oslobodiť sa od dennodennej agendy úradov, byť do značnej miery politicky nezávislé a pripravovať tak kvalitné analýzy, prognózy a stratégie na základe relevantných dát.

Slušné Slovensko je väčšie než ktokoľvek z nás

Slušné Slovensko je väčšie než ktokoľvek z nás

.jakub Kratochvíl .eva Lavríková .ján Gálik .stĺpčeky .za slušné slovensko 01.03.2020

Bolo to pred dvoma rokmi. Vražda Jána a Martiny nás spojila. Mnohí sme cítili, že sa treba postaviť zlu a spravili sme to. Vyšli sme na námestia vo viac ako päťdesiatich mestách. Dôrazne sme pomenúvali krivdy, formulovali našu predstavu slušného Slovenska.

.týždeň

Slušné Slovensko Tadeáša Múdreho: Čech na roadtripe po Slovensku

.Tadeáš Múdry .stĺpčeky .za slušné slovensko 23.02.2020

Som Čech. Moja rodina síce pochádza zo Slovenska, no ja som sa narodil a celý život žijem v Brne. Na Slovensku som bol doteraz zopárkrát na lyžovačke v Tatrách a reálne som sa svojím pôvodom začal zaoberať až po vražde Jána a Martiny. Stál som pri zrode brnianskej bunky Za slušné Slovensko, a až teraz som vďaka predvolebnému roadtripu poriadne spoznal Slovensko.

.týždeň

Slušné Slovensko Jakuba Ivanča: Keď sa stratí dôvera

.jakub Ivančo .stĺpčeky .za slušné slovensko 16.02.2020

Počas ciest po Slovensku sa stretávame so všeličím. Už som si zvykol na podozrievavé pohľady. Aj tak mnou zamávalo frustrované vyhlásenie pána v strednom veku s drahými okuliarmi: „Ja už nikomu, ničomu neverím!“ V hlase mal strach, hnev aj odhodlanie. A autenticitu.

.týždeň

Slušné Slovensko Jána Gálika: Ľudia a ich krajina

.ján Gálik .stĺpčeky .za slušné slovensko 09.02.2020

Na ceste sme už týždeň. Začali sme v Bratislave a južnou cestou sme prešli viac ako 30 miest a obcí, dnes nocujeme v Michalovciach a zajtra pokračujeme na sever. Chceme ľudí motivovať na voľby.

.týždeň

Slušné Slovensko Evy Lavríkovej: Ideme na cestu po Slovensku

.eva Lavríková .stĺpčeky .za slušné slovensko 02.02.2020

Koniec januára trávime prípravami. Predvolebné bilbordy stoja na každom rohu, kampaňové videá sa nedajú prehliadnuť, je zrejmé, čím krajina žije. Otázne je, ako sú voľby vnímané. 

.týždeň

Slušné slovensko radomíra hrivňáka: Bol som na predvolebnom mítingu kotlebovcov...

.radomír Hrivňák .stĺpčeky .za slušné slovensko 19.01.2020

 ...a tu je stručne zopár mojich postrehov. Azda budú nejakej dobrej duši nápomocné v predvolebných diskusiách či pri osvetovej činnosti. 

.týždeň

Slušné Slovensko Evy Lavríkovej

.eva Lavríková .stĺpčeky .za slušné slovensko 12.01.2020

Viac než 50 000 Slovákov v zahraničí chce v nadchádzajúcich voľbách voliť poštou. To je trikrát viac než pri posledných voľbách. Je úžasné vidieť, koľkým z nás na Slovensku záleží. Zmena Slovenska a politickej kultúry k lepšiemu je na dosah.

.týždeň

Slušné Slovensko Evy Lavríkovej

.eva Lavríková .stĺpčeky .za slušné slovensko 05.01.2020

Na rozhraniach sa zvyčajne dejú veci. Tam, kde sa pozvoľna mení krajina, keď sa pozvoľna formujú názory. Na rozhraniach rokov tiež.

.týždeň

Slušné Slovensko Antona Kantora: Nový deň

.anton Kantor .stĺpčeky .za slušné slovensko 08.12.2019

Tieto parlamentné voľby budú iné než všetky slobodné pred nimi. Ony rozhodnú, či náš nový svet bude temný a temnejší, než si dokážeme dnes predstaviť, alebo prinesú nový deň, ktorý začne naprávať zlo nivočiace našu krajinu.

  • 1
  • 1. stránka z 9
  • 2
  • 3
  • 7
  • 8
  • 9