Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.za slušné slovensko
K čomu viesť naše deti?

K čomu viesť naše deti?

.pavol Koprda .spoločnosť .za slušné slovensko 29.10.2018

Táto otázka je dnes aktuálna viac než kedykoľvek predtým, odpovede na ňu sa však často značne líšia. Nezisková organizácia P-MAT sa dlhodobo venuje neformálnemu vzdelávaniu mládeže v oblasti matematiky a fyziky.

Väčšiu reálnu moc nám už nikto nedá

Väčšiu reálnu moc nám už nikto nedá

.eva Lavríková .spoločnosť .za slušné slovensko 22.10.2018

Október. Školský rok v plnom prúde, väčšina žiakov a študentov už tvrdo maká. Chcú si svoje známky a tituly zaslúžiť, aby neskôr plody svojej odfláknutej práce nemuseli alibisticky schovávať pred svetom.

Kaviarenské reči o demokracii

Kaviarenské reči o demokracii

.juraj Šeliga .spoločnosť .za slušné slovensko 15.10.2018

„Načo sú nám dobré akademické, intelektuálne a vôbec aktivistické debaty, keď ľudí najviac trápi to, či majú peniaze na život? Nie je to úplne zbytočné a odrhnuté od reality?“ Takto znela otázka, ktorú som dostal minulý týždeň v Prahe na konferencii Forum 2000.

.týždeň

Žijeme v zahraničí, no neodišli sme

.veronika Jankovičová .spoločnosť .za slušné slovensko 01.10.2018

Momentálne žijem v Belgicku, je nás tu asi 4 000 Slovákov. Na Slovensku mám svoje zázemie, chodievam sem pravidelne, žijú tu moji rodičia a príbuzní. Svoju krajinu milujem, aktívne sa o ňu zaujímam a podrobne sledujem všetky udalosti a správy.

Nemusíme byť iba komparzisti

Nemusíme byť iba komparzisti

.juliána Horváthová .spoločnosť .za slušné slovensko 24.09.2018

„VŠMU haló?!?“ Tento status na sociálnej sieti som si prečítala, keď sme na budovu školy zavesili čiernu vlajku, zakladali študentskú iniciatívu VŠMU Nie je nám to jedno, nakrúcali videá, maľovali transparenty a uvažovali, ako sa aktívnejšie zapojiť do protestov Za slušné Slovensko.

.týždeň

Šesť mesiacov, šesť rokov, šesťdesiat rokov

.milan Kajo Zbořil .spoločnosť .za slušné slovensko 16.09.2018

Nemecko-britský politológ Ralf Dahrendorf napísal, že 6 mesiacov trvá, kým sa vytvoria nové politické inštitúcie, pripravia slobodné voľby, zmení vládny a ekonomický systém z plánovacej ekonomiky na trhovú. Na životaschopnú ekonomiku treba šesť rokov. A na fungujúcu občiansku spoločnosť 60 rokov.

Nenechajme to uhynúť

Nenechajme to uhynúť

.jakub Kratochvíl .spoločnosť .za slušné slovensko 09.09.2018

Keď sme v marcové pondelkové ráno pred prvým zhromaždením na Námestí SNP vymýšľali názov, myslel som na rozhovor pána Lustiga, od ktorého sa celá moja definícia slušnosti odvíjala.

Bez výchovy a vzdelávania to nepôjde

Bez výchovy a vzdelávania to nepôjde

.eva Lavríková .spoločnosť .za slušné slovensko 02.09.2018

September. Pre mnohých je to zásadnejší míľnik než Nový rok či narodeniny. Deti, zlenivené letným slnkom, oddychom a horúčavami, si pomaly opäť zvykajú na ranné vstávanie. Učitelia sú v práci už niekoľko dní, zoznamujú sa s rozvrhmi, chystajú plány, upratujú a upravujú triedy.

Začnime s vysťahovaním!

Začnime s vysťahovaním!

.juraj Šeliga .spoločnosť .za slušné slovensko 25.08.2018

Poznáte to, sledujete historický vojnový film, vidíte boj na život a na smrť, slzy, krv, utrpenie, dojímavé scény a na konci zväčša happyend. Ak je film nakrútený dobre, zamyslíme sa. Inak človek dopije pivo, vypne telku a ide si ľahnúť.

Ak to nie je politická kauza, čo je ňou?

Ak to nie je politická kauza, čo je ňou?

.karolína Farská .spoločnosť .za slušné slovensko 19.08.2018

Súčasná vládna koalícia už historicky nereprezentuje „len“ koalíciu, počas ktorej zavraždili investigatívneho novinára. Medzinárodným únosom a vraždou sa priamo zaraďuje za vládu Vladimíra Mečiara a jeho posluhovačov.