Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.téma
.týždeň

Úvahy o premiérovaní Tonyho Blaira

.časopis .téma

Nikto nemôže zapochybovať o tom, že počas svojho pobytu v kresle ministerského predsedu preukázal Tony Blair neobyčajné schopnosti.

.týždeň

Tonyho dedičstvo

.časopis .téma

Mnoho vecí sa mu nepodarilo. Odchádza z donútenia a ako nepopulárny premiér. Neurobil reformy, aké si predstavoval.

.týždeň

Hájnikova žena v skanzene

.časopis .téma

Vo Vydrovskej doline za horehronskou obcou Čierny Balog vznikol pred piatimi rokmi unikátny lesnícky skanzen, ojedinelý v strednej Európe.

.týždeň

Les ako príležitosť na zmenu života

.časopis .téma

Bývalý lesník a exprimátor Liptovského Hrádku Július Medvedi (58) ponúka v tatranských lesoch prácu dlhodobo nezamestnaným.

.týždeň

Ako sa do hory volá

.časopis .téma

„Keď sa rúbe les, lietajú triesky,“ vravieval kedysi dávno báťuška Josif Vissarionovič Stalin a nemyslel to vôbec poeticky. Tých triesok je dnes u nás akosi priveľa. Je skutočne stav slovenských lesov katastrofálny? Je to len mediálna bublina? A kto tu proti komu rúbe?

.týždeň

Najstaršia v SR

.časopis .téma

Stredná lesnícka škola Jozefa Dekréta Matejovie v Liptovskom Hrádku je najstaršou z troch škôl tohto druhu na území Slovenska.

.týždeň

Kto dá mat?

.časopis .téma

Fenomenálny šachista Garry Kasparov zosobňuje fascinujúci príbeh. Tvrdí, že Rusko mieri k novej totalite a vyzýva krajanov na odpor proti režimu prezidenta Putina, pričom sa už stihol stať jeho najvýraznejším symbolom.

.týždeň

Ťažká doba

.časopis .téma

Byť kritikom pomerov v postsovietskom Rusku nie je závideniahodné. Viacerí z tých, ktorí na to našli odvahu, sú po smrti. V týchto dňoch sa najviac hovorí o vražde bývalého agenta tajnej služby Alexandra Litvinenka.

.týždeň

Gorbačov pije vodku a chváli Putina

.časopis .téma

„Všetkým na zdravie, aby sa nám darilo,“ začína prípitok hostiteľ s „rjumočkou“, chladným oroseným pohárikom vodky. Ľudia okolo stolov si vybrali medzi bielym či červeným, samozrejme, francúzskym vínom.

.týždeň

SLOVENSKO - RUSKÁ SPOLOČNOSŤ

.časopis .téma

Rusofilstvo bolo po roku 1989 nemoderné a verejne sa k nemu hlásil málokto – výraznou postavou bol akurát Ján Čarnogurský. Dnes je situácia iná.