Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.téma
.týždeň

Nie je to Frankenstein

.časopis .téma 06.09.2008

Na Slovensku sa už tretí rok pestuje geneticky modifikovaná kukurica a

.týždeň

Česi a pápež

.časopis .téma 31.08.2008

Vplyv na Slovensku majú aj intelektuáli či politici z cudziny. Tradične najvplyvnejší sú Česi.

.týždeň

Najvplyvnejší Slováci

.časopis .téma 31.08.2008

Kto má v našej krajine najväčší vplyv? Kto všetko poťahuje nitkami v zákulisí? A kto má najväčší vplyv na verejnú mienku a verejný vkus?

.týždeň

Čo teraz?

.františek Šebej .časopis .téma 23.08.2008

Čo teraz NATO? Čo teraz EÚ? Priveľa je tých, ktorí nechápu otázku. Veď konflikt Gruzínska s Ruskom je zažehnaný, dohody podpísané a ruské tanky sa, aj keď neochotne, sťahujú. Akurát Saakašvili dostal príučku, ale zavinil si to sám. Toto je však postoj hluchých a slepých. Otázka je pálčivo naliehavá.

.týždeň

Reagovali sme prehnane

.časopis .téma 23.08.2008

Rozhovor s Archilom Gegešidzem, bývalým šéfom poradcov prezidenta Eduarda Ševardnadzeho a zakladateľom mimovládnej organizácie Gruzínska nadácia pre strategické a medzinárodné štúdie.

.týždeň

Nemožno obviňovať obete

.časopis .téma 23.08.2008

Exkluzívny rozhovor .týždňa s gruzínskym prezidentom Michailom Saakashvilim.

.týždeň

Prerezaná krajina

.časopis .téma 23.08.2008

Ani dva týždne po prepuknutí rusko-gruzínskeho konfliktu svet presne nevie, čo sa pod Kaukazom udialo a deje. Kto je viac vinný a koľko je vlastne obetí na všetkých stranách. Fakty zatiaľ nie je možné preukázať z nezávislých zdrojov, do Južného Osetska ruská armáda púšťa iba vybrané návštevy.

.týždeň

Mal 21. august 1968 alternatívu?

.časopis .téma 17.08.2008

To, že história nepozná keby, je stará pravda. Uvažovať nad tým, či niektoré udalosti nemohli mať za istých okolností iný priebeh, však nie je nič kacírske.

.týždeň

Slovenskí „reformátori“

.jozef Kučerák .časopis .téma 17.08.2008

Spoločensko-politické dianie na Slovensku v šesťdesiatych rokoch minulého storočia bolo trochu odlišné od tej „pravej“ Pražskej jari v českom prostredí.

.týždeň

Ráno s otcovými puškami

.františek Šebej .časopis .téma 17.08.2008

Noc z 20. na 21. augusta 1968 bola nejaká čudná. Moji rodičia boli na Sliači na liečení a ja som sa pokúšal učiť na skúšku, ktorá mi ešte zostávala na skončenie druhého ročníka. Nebol som doma sám, bol u nás ešte môj kamarát Paľo Dubček a jeho bratranec Peter.