Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.slovo farára spod tatier
Turbulencie

Turbulencie

.andrej Legutký .stĺpčeky .slovo farára spod tatier 31.05.2020

Rád načúvam rečiam turistov na vrchole Sľubice, kopca, kde je štartovacia plocha pre naše padáky. Vidia zblízka desiatky padákov a rogál pripravených na štart, ale aj lietajúcich v blízkosti vrchu.

Permoník

Permoník

.andrej Legutký .stĺpčeky .slovo farára spod tatier 12.04.2020

Bol som s miništrantmi v malom baníckom múzeu, ktoré držia pri živote nadšenci, bývalí baníci. Na stene bola vyše storočná fotografia, všetci zamestnanci bane rozostavení na svahu okolo vstupu do štôlne.

Komentár Andreja Legutkého: Teta Anička

Komentár Andreja Legutkého: Teta Anička

.andrej Legutký .stĺpčeky .slovo farára spod tatier 01.03.2020

Všetci máme v sebe vlastný vnútorný model sveta: izieb svojho domu, cesty na druhý koniec dediny. Čím dlhšie sme v danom priestore neboli, tým viac nám zabúdanie a fantázia menia jeho proporcie.

Komentár Andreja Legutkého: Fotky

Komentár Andreja Legutkého: Fotky

.andrej Legutký .stĺpčeky .slovo farára spod tatier 02.02.2020

Ako kňaz mám jednu zvláštnu výsadu. Po Vianociach ma pozývajú moji veriaci posvätiť ich domovy. Je to vzácne, keď mi dovolí rodina vstúpiť do jej súkromia, a rešpektujem aj to, ak niektorá slušne odmietne. 

Komentár Andreja Legutkého: Aura

Komentár Andreja Legutkého: Aura

.andrej Legutký .stĺpčeky .slovo farára spod tatier 27.10.2019

Len tak som si narýchlo vybehol. Myslel som si, že je už po sezóne a tak neskoro popoludní sa mi to už prepečie. Ale muž v reflexnej veste nekompromisne vymenil moje tri eurá za parkovací lístok a unavene mávol smerom k miestu, ktoré môjmu autu určil.

Grétka

Grétka

.andrej Legutký .stĺpčeky .slovo farára spod tatier 29.09.2019

A znova sme mohli vidieť tie smutné satelitné zábery. Nad púšťou odfotené čierne mraky dymu z horiacej ropy, unášané vetrom. Pripomínajú obrovské trojuholníky s rozlohou menšej krajiny. 

Kongestus

Kongestus

.andrej Legutký .stĺpčeky .slovo farára spod tatier 01.09.2019

Pred niekoľkými rokmi sme sa vyrojili z nášho skautského tábora k jazeru, ktoré sa nachádza neďaleko Svitu. Bol horúci augustový deň, vojenské nafukovačky a veslá ponúkli možnosť na rôzne vodné zápolenia.

Keď som kosil Sľubicu

Keď som kosil Sľubicu

.andrej Legutký .stĺpčeky .slovo farára spod tatier 15.07.2019

Na vrchole kopca s názvom Sľubica v pohorí Braniska je lúčka. Niekoľkokrát za rok ju kosím, lebo sa z nej vznášame na našich padákových klzákoch v ústrety mrakom a neviditeľným vzdušným chodníkom. 

Ako som utekal pred rómskymi deťmi

Ako som utekal pred rómskymi deťmi

.andrej Legutký .stĺpčeky .slovo farára spod tatier 27.05.2019

Odštartoval som za bezvetria. Zakrúžil som nad Vrbovom, kým som sa prihlásil na veži popradského letiska, a vyrazil na západ. Nad Matejovcami ma zaskočili čudné turbulencie, tak som klesal temer nad zem. Z ničoho nič sa rozfúkalo a raz-dva som bol nad Svitom.

Kofix a paškál

Kofix a paškál

.andrej Legutký .stĺpčeky .slovo farára spod tatier 28.04.2019

Pred dôležitými pretekmi, no vždy na konci zimy, sa konal v pivnici nášho paneláka tajomný rituál. Na malý skladací stolík položil otec moje lyže. V čase hlbokého socializmu niesli čarovné zaklínadlo na svojich pätách: Made in Austria. Mali umelohmotné skĺznice a v nich, žiaľ, ryhy.

  • 1
  • 2
  • 2. stránka z 4
  • 3
  • 4