Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.rozhovor
.týždeň

Tretie finále? Beriem.

.časopis .rozhovor 08.06.2008

Prvý slovenský rozhodca, ktorý pískal finále Ligy majstrov a prvý slovenský rozhodca, ktorý zasadol do parlamentu. Rozhovor nám poskytol krátko pred odchodom na majstrovstvá Európy, kde by tiež rád pískal finále. Ľuboš Micheľ.

.týždeň

Do práce sa stále teším

.štefan Hríb .časopis .rozhovor 01.06.2008

Prišiel sem pred troma rokmi, aby po Tomasovi Spurnom prevzal jeden z troch najväčších finančných domov. Tvrdí, že banka je veľmi jednoduchý biznis. Do práce však chodí denne o 7.30 a odchádza o 21.00. Šéf VÚB Ignacio Jaquotot.

.týždeň

Magor

.časopis .rozhovor 23.05.2008

Básnik, kunsthistorik, umelecký vedúci skupiny Plastic People of the Universe, kľúčová postava českého undergroundu. Nositeľ Ceny Jaroslava Seiferta, autor, o

.týždeň

Keď chcete mier, myslite viac na vojnu

.robert Žitňanský .časopis .rozhovor 17.05.2008

Pred tromi rokmi získal Nobelovu cenu za ekonómiu. Celý život skúma teóriu hier, teda otázky konfliktov a

.týždeň

Potrebujeme vlastencov

.časopis .rozhovor 11.05.2008

Keď hovorí, zdá sa, akoby stále nahlas rozmýšľal. Naplno vraj začali žiť až po novembri 1989, keď už existovala voľba vybrať si medzi dvoma riešeniami. Keď mal príležitosť zvoliť si politickú kariéru, uprednostnil súčasnú, skôr akademickejšiu prácu. Ekonóm Eugen Jurzyca tvrdí, že euro nám prinesie mierne pozitíva.

.týždeň

Opýtajte sa Csákyho

.časopis .rozhovor 04.05.2008

Chcú ho vylúčiť z SMK. Hovorí, že Pál Csáky by mal odísť z čela strany, lebo ju rozbíja a umožňuje, aby ju zo zákulisia riadil Miklós Duray. Tvrdí, že do strany vstúpil ako bohatý človek, vďaka čomu môže vystupovať ako slobodný človek. Bývalý minister pôdohospodárstva Zsolt Simon.

.týždeň

Ten, čo vyzerá zvláštne

.časopis .rozhovor 27.04.2008

Keď sa tu takmer nič nenakrúcalo, on točil. A samé dobré filmy. Má šťastie, lebo je ľahko zapamätateľný typ. Nechce byť celebritou, chce byť raz osobnosťou. Ale zatiaľ vraj nemá veľmi čo povedať. Tvár nového slovenského filmu Muzika: Ľuboš Kostelný.

.týždeň

Hollywoodsky výmysel

.časopis .rozhovor 19.04.2008

Už viac ako desať rokov školí na Slovensku odborníkov pre prácu s forenzným

.týždeň

Sieť musí byť

.časopis .rozhovor 13.04.2008

Osamelý bežec, aj ten, čo písal pesničky s Dežom. Básnik, publicista, nonkonformná osobnosť vyznávajúca intenzívny život a site medzi ľuďmi. Bez jeho básnií a textov by bol život v normalizácii ešte ťažší, šedivejší a prázdnejší. A dnes povrchnejší a nezaujímavejší. Ivan Štrpka