Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.rozhovor
.týždeň

Baví ma nakrúcať

.časopis .rozhovor 09.08.2008

Nakrútil filmy, ktoré sa stali kultovými, aj také, ktoré vojdú do dejín českého filmu, ale aj také, ktoré neboli úspešné a

.týždeň

Chcem ostať europolitičkou

.časopis .rozhovor 02.08.2008

Hoci jej otca väznili komunisti, tvrdí, že mala šťastné detstvo. Hoci prišla do Európskeho parlamentu s

.týždeň

Nechcel som byť replikou

.renata Rehorovská .časopis .rozhovor 26.07.2008

Počas normalizácie mal odvahu prezentovať otvorene svoje názory. Spoluvytváral trendy západoeurópskeho umenia. Po viac ako štyridsiatich rokoch sa vracia do Pálffyho paláca Galérie mesta Bratislava s dielom Vila mystérií, ktoré bolo vystavené len jediný raz, v roku 1967 vo švédskom Lunde.

.týždeň

Za pravdu treba ručiť

.štefan Hríb .časopis .rozhovor 26.07.2008

Mal to byť komorný rozhovor, no stala sa z neho udalosť Pohody s tisíckami divákov. Do diskusie .týždeň naživo prijal pozvanie Václav Havel.

.týždeň

Naše kostolíky sú fenomenálne

.časopis .rozhovor 20.07.2008

Drevenú architektúru nepovažuje za symbol biedy, ako je to na Slovensku obvyklé. Mrzí ho, že cirkvi stavajú nové murované chrámy a na tie staré drevené niekedy zabúdajú.

.týždeň

Keňa nie je chudobná

.časopis .rozhovor 13.07.2008

Vyrastal s matkou a siedmimi súrodencami v slume. Keď vyštudoval, rozhodol sa pomáhať chudobným deťom. Začal tým, že najchudobnejšie deti v nairobskom slume učil sadiť stromy. Za najväčší problém Kene považuje skorumpovaných politikov a pokryteckých predstaviteľov cirkvi. Moses Ndungu.

.týždeň

Niet koho voliť

.časopis .rozhovor 05.07.2008

Ficovu vládu nepovažuje za ľavicovú. Neverí stranám,

.týždeň

Asi je to v tom víne

.časopis .rozhovor 22.06.2008

Strýco Lajo je známou pezinskou postavou. Mnohé akcie v tomto vinohradníckom malomeste, ktoré žije prekvapivo čulým kultúrnym životom, majú jeho rukopis a je za nimi jeho práca. Stále dobre naladený muž, milovník vína, dobrej muziky a divadla, je pritom už sedem rokov pripútaný na invalidný vozík.

.týždeň

Jan Kukal – Tenis, záhrada, umenie

.renata Rehorovská .časopis .rozhovor 15.06.2008

Vďaka tenisu prešiel celý svet. Vyhrával zápasy, neskôr trénoval a popritom budoval v Boldogu pri Senci svoju nádhernú záhradu plnú umeleckých artefaktov hneď vedľa tenisových kurtov. Prepadol kráse umenia a venuje sa mu dodnes ako manažér výstav a zberateľ.