Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.reportáž
.týždeň

Folklór is not dead

.boris Németh .jana Močková .časopis .reportáž 29.07.2012

Pre človeka, ktorý nikdy nenavštívil veľký folklórny festival, bolo zistenie, že Slovensko je hrdé na svoju kultúru, nádherné ľudové tance a kroje, naozaj prekvapením. To je to, čo zrejme najviac vystihuje pocit, ktorý sa nám dostavil po niekoľkých dňoch strávených v prostredí festivalov na Myjave a vo Východnej.

.týždeň

Exorcista

.jan Sochor .časopis .reportáž 17.06.2012

Veronicine ruky splašene vystrelili pred seba. Prsty sa kŕčovito zaťali do prázdna, akoby zachytili niečí neviditeľný krk. Jej telo sa v okamihu naplo. Prudkým trhnutím sa celá prehla ako luk.

.týždeň

Cesta k samostatnosti

.ľuba Heinzlová .časopis .reportáž 01.04.2012

„Moja, moja,” prihovára sa mi dvadsaťročný sympatický mladík na chodbe Autistického centra Andreas. Spýtavo na neho hľadím, ale vysvetlenie od neho nedostávam. Ani nemôžem. Edin trpí atypickým autizmom a mentálnou retardáciou.

.týždeň

Pezinok v Luxemburgu

.časopis .reportáž 22.01.2012

Čo majú spoločné malé mesto a malý štátik? Veľký prípad. Minulý týždeň sa Súdny dvor Európskej únie (SD EÚ) zaoberal sporom vo veci Pezinskej skládky.

.týždeň

Kto sú americkí židia?

.lukáš Krivošík .časopis .reportáž 15.01.2012

Ich vplyv na USA i beh sveta je opradený legendami. Čo o ňom však hovoria samotní ľudia, ktorí židovskú vec obhajujú profesionálne? Prečo sú americkí židia takí úspešní? A prečo aj nežidovskí Američania podporujú Izrael?

.týždeň

Americké hľadanie

.lukáš Krivošík .časopis .reportáž 15.01.2012

Keby sa to tak nebilo s povestným americkým optimizmom, dalo by sa povedať, že Spojené štáty oblieha „blbá nálada“. Krajina neobmedzených možností, za akú ju označuje otrepané klišé, nevie, akou cestou sa má uberať.

.týždeň

Znásilnené Haiti

.denisa Augustínová .časopis .reportáž 08.01.2012

Podľa OSN sa stala v roku 2008 polovica mladých žien a dievčat z najchudobnejšej krajiny západnej pologule obeťou znásilnenia. Dnes, teda dva roky po zemetrasení, tieto alarmujúce správy masívne pribúdajú.

.týždeň

Neviem sa z toho spamätať

.časopis .reportáž 18.12.2011

Rozhovor so Sandrou Tordovou zo združenia Proti prúdu o význame streetworku pre bezdomovcov.

.týždeň

A šťastné a veselé!

.časopis .reportáž 18.12.2011

Dobrý večer, sme streetworkeri. Máme teplú kávičku, čajík, koláčik. Ste doma? Týmito slovami sa Sergej s Peťom prihovárajú bezdomovcom, ktorí žijú v kanáloch, pod výklenkami na nábreží Dunaja, ale aj v záhradných chatkách nad vinohradmi.

.týždeň

Šapitó

.ivana Pástorová .časopis .reportáž 06.11.2011

Cirkus. Pompézna paráda. Ale čo je za oponou? Ľudská podoba artistiek, žonglérov, pomocníkov starajúcich sa o unavené zvieratá. Človek sa zrazu stáva očitým svedkom ich vnútorného sveta a pocitov. Spleť vzťahov v kolorite emócií, bez potlesku nadšených divákov.