Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.reportáž
.týždeň

Nie sme zločinci a extrémisti

.časopis .reportáž

Rozhovor s predsedom okresného zastupiteľstva v Kosovskej Mitrovici Krstimirom Pantićom o barikádach na cestách.

.týždeň

Zóna bezprávia

.časopis .reportáž

Vypálený hraničný priechod, zastrelený albánsky policajt, americkí vojaci v nasadení a hliadkujúce bojové vrtuľníky NATO. Tak vyzerá srbský sever Kosova mesiac po tom, ako sa špeciálna jednotka kosovskej polície pokúsila ovládnuť colnice – a narazila na odpor.

.týždeň

Na konci s dychom

.časopis .reportáž

Pljeskavica, vešalica, kobasica, ražnjići. Rýchla, veľmi rýchla a neznesiteľne rýchla dychovka. Srbský duch dostal v balkánskych vojnách na frak, na festivale Guča však heroicky a nespútane víťazí. Aspoň tých pár dní.

.týždeň

Po potope

.časopis .reportáž

Stojíme s Yasuko Kimura na kope štrku v prístave mesta Tagajo. Sedemnásty deň po cunami. Bolo to presne ako v katastrofickom filme, hovorí. Najprv prišla malá vlna, za ňou stena vody.

.týždeň

Všetky mestské časti sa vykrúcali

.časopis .reportáž

Rozhovor s riaditeľom Depaul Slovensko Jurajom Barátom o prístupe bratislavských poslancov k nízkoprahovej nocľahárni.

.týždeň

Bod prežitia

.časopis .reportáž

Mínus päť stupňov. Teplota, pri ktorej človek, ak žije na ulici, stráca schopnosť odísť zo svojej skrýše – a zamrzne. Pri väčších mrazoch sa hýbe, aby prežil. Túto krutú zákonitosť najlepšie poznajú v nízkoprahovej nocľahárni Depaul v Bratislave, jedinej svojho druhu.

.týždeň

Zaslúžená prehra

.jaroslav Daniška .jozef Majchrák .časopis .reportáž

Pravica v týchto komunálnych voľ bách stratila primátorské kreslá vo svojich tradičných baštách. Jej najväčším úspechom sú víťazstvá nezávislých kandidátov Rybníčka a Gogolu.

.týždeň

Smutná modrá

.matej Gašparovič .lukáš Krivošík .časopis .reportáž

V Bratislave sa stalo niečo, čo sme si za posledných dvadsať rokov ani nevedeli predstaviť: zjednotený blok pravicových strán, ktoré volí inak jasná väčšina Bratislavčanov, utrpel obrovskú prehru. Hlavnému mestu bude najbližšie štyri roky vládnuť ľavičiar.

.týždeň

Keď je to zadarmo

.daniel Anýž .časopis .reportáž

Je daždivý septembrový deň, po šiestej ráno, ešte sa ani poriadne nerozvidnelo, ale v hale komunitného centra v mestečku Port Sulphur v južnej Louisiane už sedia prví pacienti. Osemročný Jerry pozerá trochu vystrašene na zubárske kreslá, ktoré sú narovnané pozdĺž dvoch radov k sebe zrazených stolov, pokrytých nemocničnými plachtami.

.týždeň

Červená, biela, modrá

.štefan Hríb .časopis .reportáž

V čase, keď tento článok píšeme, je jasné, že budeme hrať o medaily. V čase, keď sa toto číslo začne tlačiť, budeme práve hrať semifinále s Kanadou. A v čase, keď ho čítate, je už po všetkom. Vy už viete, či máme medailu a ak áno, akú. Ale aj my už vieme to najdôležitejšie. V hokeji sme dosiahli obrovský úspech.