Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.reportáž
.týždeň

Bod prežitia

.časopis .reportáž 06.12.2010

Mínus päť stupňov. Teplota, pri ktorej človek, ak žije na ulici, stráca schopnosť odísť zo svojej skrýše – a zamrzne. Pri väčších mrazoch sa hýbe, aby prežil. Túto krutú zákonitosť najlepšie poznajú v nízkoprahovej nocľahárni Depaul v Bratislave, jedinej svojho druhu.

.týždeň

Zaslúžená prehra

.jaroslav Daniška .jozef Majchrák .časopis .reportáž 29.11.2010

Pravica v týchto komunálnych voľ bách stratila primátorské kreslá vo svojich tradičných baštách. Jej najväčším úspechom sú víťazstvá nezávislých kandidátov Rybníčka a Gogolu.

.týždeň

Smutná modrá

.matej Gašparovič .lukáš Krivošík .časopis .reportáž 29.11.2010

V Bratislave sa stalo niečo, čo sme si za posledných dvadsať rokov ani nevedeli predstaviť: zjednotený blok pravicových strán, ktoré volí inak jasná väčšina Bratislavčanov, utrpel obrovskú prehru. Hlavnému mestu bude najbližšie štyri roky vládnuť ľavičiar.

.týždeň

Keď je to zadarmo

.daniel Anýž .časopis .reportáž 24.10.2010

Je daždivý septembrový deň, po šiestej ráno, ešte sa ani poriadne nerozvidnelo, ale v hale komunitného centra v mestečku Port Sulphur v južnej Louisiane už sedia prví pacienti. Osemročný Jerry pozerá trochu vystrašene na zubárske kreslá, ktoré sú narovnané pozdĺž dvoch radov k sebe zrazených stolov, pokrytých nemocničnými plachtami.

.týždeň

Červená, biela, modrá

.štefan Hríb .časopis .reportáž 01.03.2010

V čase, keď tento článok píšeme, je jasné, že budeme hrať o medaily. V čase, keď sa toto číslo začne tlačiť, budeme práve hrať semifinále s Kanadou. A v čase, keď ho čítate, je už po všetkom. Vy už viete, či máme medailu a ak áno, akú. Ale aj my už vieme to najdôležitejšie. V hokeji sme dosiahli obrovský úspech.