Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.reportáž
.týždeň

Kto sú americkí židia?

.lukáš Krivošík .časopis .reportáž

Ich vplyv na USA i beh sveta je opradený legendami. Čo o ňom však hovoria samotní ľudia, ktorí židovskú vec obhajujú profesionálne? Prečo sú americkí židia takí úspešní? A prečo aj nežidovskí Američania podporujú Izrael?

.týždeň

Americké hľadanie

.lukáš Krivošík .časopis .reportáž

Keby sa to tak nebilo s povestným americkým optimizmom, dalo by sa povedať, že Spojené štáty oblieha „blbá nálada“. Krajina neobmedzených možností, za akú ju označuje otrepané klišé, nevie, akou cestou sa má uberať.

.týždeň

Znásilnené Haiti

.denisa Augustínová .časopis .reportáž

Podľa OSN sa stala v roku 2008 polovica mladých žien a dievčat z najchudobnejšej krajiny západnej pologule obeťou znásilnenia. Dnes, teda dva roky po zemetrasení, tieto alarmujúce správy masívne pribúdajú.

.týždeň

Neviem sa z toho spamätať

.časopis .reportáž

Rozhovor so Sandrou Tordovou zo združenia Proti prúdu o význame streetworku pre bezdomovcov.

.týždeň

A šťastné a veselé!

.časopis .reportáž

Dobrý večer, sme streetworkeri. Máme teplú kávičku, čajík, koláčik. Ste doma? Týmito slovami sa Sergej s Peťom prihovárajú bezdomovcom, ktorí žijú v kanáloch, pod výklenkami na nábreží Dunaja, ale aj v záhradných chatkách nad vinohradmi.

.týždeň

Šapitó

.ivana Pástorová .časopis .reportáž

Cirkus. Pompézna paráda. Ale čo je za oponou? Ľudská podoba artistiek, žonglérov, pomocníkov starajúcich sa o unavené zvieratá. Človek sa zrazu stáva očitým svedkom ich vnútorného sveta a pocitov. Spleť vzťahov v kolorite emócií, bez potlesku nadšených divákov.

.týždeň

Aká revolúcia?

.časopis .reportáž

Revolúcia na Islande? Nahradenie politických inštitúcií vikinskou priamou demokraciou? Vláda ľudu či ostrov libertariánov? To musí byť nejaké nedorozumenie.

.týždeň

Hudba a vietor v Reykjavíku

.časopis .reportáž

Október je na Islande mesiacom, keď sa jeseň pomaly stáva zimou. Počasie sa mení z hodiny na hodinu, veľa prší, už aj mrzne, občas zasvieti slnko a stále fúka vietor. No a v Reykjavíku je festival Iceland Airwaves, najväčšia hudobná udalosť roka.

.týždeň

Stále som ochranár

.časopis .reportáž

Ornitológ Ján Dobšovič hovorí o pozorovaní vtákov v prírode a ich odchyte v hypermarketoch.

Maďarská divočina

Maďarská divočina

.časopis .reportáž

Gáganie husí a kŕkanie žeriavov. Pusta Hortobágy sa na jeseň premení na najväčšie zhromaždisko žeriavov popolavých v Európe. Stotisíc majestátnych vtákov pozorujú stovky nadšencov ďalekohľadmi. Medzi nimi aj prvý skupinový zájazd zo Slovenska.