Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.hudba
.týždeň

Súznenie duší

.časopis .hudba

Kulisou krehkého akustického dialógu a pódiového návratu domáceho folk-rockového barda Pavla Hammela s gitarovým hrdinom Radimom Hladíkom malo byť pôvodne nádvorie Bratislavského hradu.

.týždeň

Renesančný kritik

.časopis .hudba

Bol pri všetkých kľúčových zlomoch českej populárnej hudby, hoci nevie hrať na žiadny hudobný nástroj. Bol hovorcom Občanského fóra, novinárom, hudobným producentom. Najradšej zo všetkého púšťa ľuďom hudbu.

.týždeň

Film Transformers Tatra film

.časopis .hudba

Na Zem zaútočia mimozemskí roboti Deceptikoni, schopní premieňať sa na akýkoľvek dopravný prostriedok. Ich domovská planéta zanikla a oni túžia vyhubiť ľudstvo a usídliť sa na Zemi.

.týždeň

Pražský výběr

.časopis .hudba

V určitou chvíli, v jistý moment posluchačské kariéry, říká snad každý o nějaké skupině nebo skladbě, že je to momentálně to nejlepší, co zná. Každému to pouští, vnucuje se, otravuje. Chce se podělit o tu rozkoš.

.týždeň

FILM Divoké vlny

.časopis .hudba

Čas letných prázdnin je vhodný na premiéru nového animovaného filmu. Problém slovenského diváka (rodiča) je v tom, že keď vidí v programe animovaný film, zoberie svoje dieťa vo veku od dvoch do desiatich rokov a vyberie sa s ním radostne do kina.

.týždeň

The King

.časopis .hudba

Keď Elvis Presley 16. augusta 1977 zomrel, informoval o tom vo svojich správach aj prudko znormalizovaný Československý rozhlas a Rádio Devín dokonca promptne zaradilo do svojho programu jeho profil. Elvis bol jednoducho Kráľ.

.týždeň

Čierno-biely rokenrol

.časopis .hudba

Hoci Elvis Presley je dodnes mnohými považovaný za najtypickejšieho amerického rokenrolového speváka, v skutočnosti sa dá za rokenrolové považovať iba rané obdobie jeho kariéry v päťdesiatych rokoch 20. storočia. Nebol to jediný belošský spevák, ktorý uspel s muzikou vychádzajúcou z černošských koreňov.

.týždeň

Smutná radosť

.časopis .hudba

Joy Division – Oddelenie radosti. A pritom ide o tragický príbeh smutnej hudby. Smutnej, ale krásnej, hlbokej a vo veľkom príbehu „pop music“ nesmierne dôležitej.