Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.hudba
.týždeň

Plastici v Bystrici

.časopis .hudba

Čo nás nezabije, to nás posilní. Dôkazom platnosti tohto výroku by mohol byť osud českej skupiny The Plastic People Of The Universe. Najprv nekonečné šikanovanie zo strany komunistického režimu, ktoré napokon vyvolalo reakciu v

.týždeň

BJD na cestách

.časopis .hudba

Nad Bratislavskými džezovými dňami už druhý rok visí hrozba zbúrania oboch sál PKO, kde sa väčšina doterajších ročníkov odohrávala. Namiesto plakania nad rozliatym mliekom sa však organizátori rozhodli prejsť do protiútoku a program rozšírili aj o vystúpenia v iných mestách.

.týždeň

Dežo sa nedá opočúvať

.časopis .hudba

Marcel Daniš bol basgitaristom slovenskej zostavy skupiny Provisorium začiatkom 70. rokov, do hviezdnej Dežovej kapely sa dostal ako 19-ročný.

.týždeň

Dielo vydržalo, on nie

.časopis .hudba

Ľubomíra Stankovského, bubeníka skupiny Prognóza dal s Dežom Ursiny dokopy Pavel Daněk. Spolupracoval s ním potom na viacerých albumoch.

.týždeň

Dežov posledný dar

.časopis .hudba

Štvrtý október 2007. Pred šesťdesiatimi rokmi sa narodil Dežo Ursiny. Napriek tomu, že od 2. mája 1995 už nie je medzi nami, v deň svojich nedožitých šesťdesiatin nás poslednýkrát obdaroval. Vyšla totiž jeho jediná kniha. Jediná a bolestne krásna.

.týždeň

Večery mystických vízií

.časopis .hudba

Na turné po slovenských mestách sa vybrala medzinárodná partia spriaznených hudobníkov – skupiny Waking Vision, Dan Brantigan Quartet a gitarista John Shannon.

.týždeň

Pražský výběr

.časopis .hudba

Švédové do Prahy zapůjčili knihu, kterou z Čech odvezli v roce 1648 jako válečnou kořist. Gigas Librorum, nebo chcete- li Codex Giga, nebo nejpřitažlivěji Ďáblova bible. Není to ale žádná satanistická kuchařka.

.týždeň

Folk sa vracia

.časopis .hudba

V poslednom čase sa v populárnej hudbe objavuje pozoruhodný trend – čoraz viac sa píše a hovorí o spevákoch a speváčkach, ktorí vystupujú „iba“ s jednoduchým akustickým nástrojom a ľudským hlasom. Zdá sa, že po desaťročí, ktoré patrilo elektronickej hudbe, sa vracia do módy folk.